Strona główna

Nuno: „Zasłużyliśmy na zwycięstwo”

Kamil Guziak | 08.12.2014; 17:23

Pomeczowa wypowiedź szkoleniowca

Jak się okazało, Estadio Nuevo Los Cármenes nie było dla podopiecznych Nuno łaskawe — kolejny słaby mecz i kolejna strata punktów. „Remis, który smakuje jak porażka” — takimi słowami Portugalczyk podsumował wczorajsze spotkanie z Granadą.

Szkoleniowiec Valencii nie zaskoczył na konferencji — po raz kolejny stwierdził, że jego zespół był lepszy i powinien wygrać. Dlaczego więc tego nie zrobił? Zdaniem Portugalczyka o losach meczu zdecydowała czerwona kartka, którą po niespełna czterech minutach spędzonych na boisku otrzymał Paco Alcácer.

„Zrobiliśmy wiele, żeby wygrać to spotkanie. Zdobyliśmy bardzo ważną bramkę w końcówce spotkania, dostając to, o co staraliśmy się od pierwszych minut. Dało nam to sporo pewności, jednak dalsze wydarzenia na boisku sprawiły, że wyjeżdżamy smutni, będąc przekonanym, że daliśmy z siebie wszystko. Powtarza się sytuacja z poprzednich spotkań, kiedy ponownie jesteśmy lepszym zespołem, a mimo to nie jesteśmy w stanie wygrać” — mówił Nuno.

Remis z Granadą przedłuża serię bez zwycięstwa do czterech meczów. Jest to zdecydowanie najgorszy okres, od kiedy za starami Valencii zasiada portugalski szkoleniowiec. Przyznał on ponadto, że niedzielny remis smakuje jak porażka — nie można się z tymi słowami nie zgodzić.

Mimo słabego wyniku, Nuno wydawał się być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, szczególnie doceniając grę strzelca jedynego w tym meczu gola dla Valencii — Álvaro Negredo — dla którego było to premierowe trafienie w nowym klubie. Portugalczyk zapewnił, że doświadczony snajper będzie w każdym kolejnym spotkaniu coraz lepszy oraz skuteczniejszy.

Mimo, iż Nuno odcinał się od oceny pracy arbitra niedzielnego spotkania, swoją wypowiedzią dał do zrozumienia, że decyzja o wydaleniu Alcácera z boiska była zbyt pochopna i miała decydujący wpływ na końcowy rezultat.

„Musimy znów zacząć wygrywać, tak szybko jak to możliwe. Przed nami kolejne pojedynki, w tym najbliższe, kolejno z Rayo i Eibarem, w których musimy odzyskać zaufanie oraz wiarę. Swoją grą Valencia pokazuje, że zasługuje na większą ilość punktów, niż tą, którą ma obecnie w ligowej tabeli” — powiedział Nuno, kończąc swój udział w pomeczowej konferencji prasowej.

Kategoria: Wywiady | Źródło: PlazaDeportiva