Strona główna

Inter Mediolan zainteresowany Bernatem

Arkadiusz Bryzik | 27.11.2013; 18:30

Transfer zimą?

Wysłannicy Interu Mediolan przyglądali się w ostatnich dniach grze Juana Bernata. Jak donosi Superdeporte Erick Thohir, właściciel włoskiego klubu, zamierza zimą wzmocnić defensywę Nerazzurrich i zamierza wykorzystać w tym celu przebojowego Hiszpana.

Pierwsze pochody w kierunku Bernata sięgają początku sierpnia, kiedy to obie drużyny zmierzyły się w meczu towarzyskim. Wtedy właśnie szefostwo włoskiego klubu zwróciło uwagę na grę bocznego pomocnika, który na boisku zameldował się od pierwszych minut i ustawiony został na pozycji lewego obrońcy.

Pierwszym, który zwrócił większą uwagę na młodego skrzydłowego był Walter Mazzarri, trener Nerazzurrich. Włoch był zachwycony umiejętnościami Bernata i szybko umieścił jego nazwisko na szczycie swojej listy życzeń.

Wysłannicy Interu obserwowali grę Bernata w kilku meczach reprezentacyjnych (podczas których występował jako lewy obrońca), jak również w ostatnim ligowym starciu na Estadio Manuel Martínez Valero, przeciwko Elche.

Choć meczu od pierwszych minut nie zaczął, materiału dla włoskich scoutów dostarczył aż nadto, gdyż raptem 2 minuty od wejścia na boisko udało mu się trafić do siatki gospodarzy.

Zwolennikiem transferu młodego Hiszpana jest również Thohir Erik, właściciel Interu Mediolan. 43-letni Indonezyjczyk chce sprowadzić do klubu piłkarzy młodych i perspektywicznych, którzy pozwolą mu stworzyć zespół na lata. Jednym z takich piłkarzy ma być właśnie Juan Bernat.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte