Strona główna

Getafe negocjuje transfer Piattiego

Łukasz Piekarski | 28.08.2013; 19:40

Argentyńczyk wreszcie opuści Mestalla?

Wiele wskazuje na to, że Pablo Piatti w najbliższych dniach przeniesie się do Getafe CF. Trener podmadryckiego zespołu, Luis García Plaza jest zdeterminowany, by pozyskać argentyńskiego skrzydłowego.

Zarząd walenckiego klubu dostaje wiele zapytań o Argentyńczyka. Jest on w środowisku piłkarskim powszechnie uważany za zawodnika o ogromnym potencjale, który nie może jednak w pełni rozwinąć swoich skrzydeł w klubie z Estadio Mestalla. Najbliżej jego pozyskania jest obecnie Getafe CF, które ponoć wystosowało już oficjalną ofertę, którą zarząd Valencii jest w stanie przyjąć. W kwestii dogadania pozostaje jedynie forma zapłaty. Los Azulones chcą rozłożyć kwotę na raty, a Amadeo Salvo oczekuje wpłaty całej kwoty. Nie wiadomo jednak o jaką sumę może chodzić. Wydaję się, że transfer powinien raczej dojść do skutku w najbliższych dniach, gdyż niedługo zamyka się okno transferowe, a każda ze stron chciałaby dojść do porozumienia. Tymbardziej, że Pablo Piatti nie znajduję się w planach trenera Miroslava Đukića. Wiadomo również, że Argentyńczyk zgodzi się na obniżkę pensji, by odejść do Getafe.

Mówi się, że zainteresowanie 24-latkiem wyraża także Betis, jednak nie są oni aż tak zdeterminowani by pozyskać tego zawodnika. Wcześniej mówiło się, że Piatti może trafić do Stade Rennais, Southamptonu bądź któregoś z rosyjskich lub ukraińskich klubów, lecz ostatecznie do finalizacji transferu nie doszło.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: DV | SD