Strona główna

Facebookowo-Twitterowe (35)

Arkadiusz Bryzik | 11.08.2013; 18:59

…czyli co w sieci piszczy

Choć Hélder Postiga – po żmudnych i przeciągających się negocjacjach – zasilił szeregi zespołu, zarząd nie ustaje w poszukiwaniach dodatkowego snajpera. Według najświeższych plotek, najbliżej transferu jest Adrián López, napastnik Atletico Madryt. Zapraszamy do lektury.

Temat tygodnia/Transferów czas

Wymagania jakie przed nowym atakującym stawia zarząd są proste. Napastnik ma być młody, szybki, dobrze wyszkolony technicznie i nie droższy niż 8 mln euro. Dodatkowym atutem może być narodowość; Amadeo od samego początku nawołuje do hiszpanizacji kadry.

Wszystkie te warunki – w mniejszym, bądź większym stopniu – spełnia snajper Atlético. I choć początkowo zarząd stołecznych żądał 10 mln euro, w obliczu zainteresowania transferem obu stron, kwota ta może spaść o co najmniej dwa miliony.

Hiszpańskie media nie byłyby jednak sobą, gdyby w międzyczasie nie podały do wiadomości garści kolejnych plotek.

Starzy znajomi? Są. Giroud, Lukaku i Demba Ba są non-stop obserwowani przez wysłanników Valencii, a rozmowy z Arsenalem i Chelsea Londyn trwają ponoć od kilku tygodni.

Głośne nazwiska? Obecne. Óscar Cardozo, rosły atakujący z Lizbony jest ponoć marzeniem zarządu. To samo się tyczy Javiera Chicharito Hernándeza – Meksykanin wyjawił niedawno, że jest gotów opuścić Manchester na rzecz częstszych występów w pierwszym składzie.

Nowi kandydaci? A jakże! Ilombé Mboyo, napastnik KAA Gent, miał zainteresować Braulio, który w ubiegłym tygodniu obserwował piłkarzy z belgijskich klubów.

Breaking news: Transfer Cissokho do Liverpoolu kwestią godzin. Porozumienie między klubami zostało osiągnięte. Liverpool zamierza zapłacić najpierw 1 milion euro za roczne wypożyczenie, następnie ok. 4.5M€ za transfer definitywny. Tym samym Valencia ominie zapis w umowie Francuza, który mówi, iż 40% kwoty ze sprzedaży w bieżącym okienku trafi na konto Olympique Lyon.

Roberto już strzela

Pierwsze trafienie Soldado na White Hart Lane. Były już snajper Valencii wykorzystał rzut karny, lecz nie dało to zwycięstwa jego drużynie. Tottenham ostatecznie tylko zremisował z Espanyolem 1:1.

Tymczasem z 30 milionów euro zarobionych na sprzedaży Soldado, 1.2 milionów trafiło do Realu Madyt, a 200 tysięcy euro do Don Bosco. Oba kluby miały wkład w wychowanie Żołnierza i w obliczu transferu za granicę, otrzymały należne im pieniądze.

Garstka ciekawostek

Francisco Alcácer kontuzjowany na jednym z treningów. Wątpliwy jest jego występ w meczu z Malagą.

Nagroda dla najlepszego zawodnika Trofeo Naranja powędrowała do Évera Banegi.

Za zwycięstwo w Lidze Europejskiej Valencia może zarobić ok. 10 milionów euro . W ubiegłym sezonie dzięki występom w Lidze Mistrzów Valencia otrzymała 30 milionów euro.

W jednym z ostatnich meczów ligi argentyńskiej kontuzji nabawił się... Mauricio Pellegrino. Estudiantes, które prowadzi, zajmuje po dwóch kolejkach 4. miejsce w argentyńskiej ekstraklasie.

Serwisowe aktualności

Pojawiła się sierpniowa wersja kalendarza. Tym razem na waszych pulpitach ma okazję zagościć Juan Bernat. Tapeta do pobrania znajduje się na forum

Olé Magazyn

Po nieco ponad miesiącu wytężonych prac, prezentujemy nowy numer magazynu ¡Olé!. Mnóstwo felietonów, garść wywiadów, doprawiona szczyptą podsumowań. A na deser? Kulisy transferu Roberto Soldado do Tottenhamu, autorstwa Jolanty Zasępy. Zapraszamy do lektury! …

Przeczytaj trzeci numer magazynu ¡Olé!: Klik

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie internetowej magazynu: Klik

Rekomendowanie znajomym wysoce wskazane - jeśli się oczywiście spodoba.

¡Olé! na Twitterze

¡Olé! na Facebooku

Kategoria: Komentarze redakcji | Źródło: własne | FB