Strona główna

Soldado i Postiga – kwestia godzin

Krystian Porębski | 29.07.2013; 10:48

Transfery coraz bliżej

Tottenham jest zdecydowany zapłacić 30 milionów euro za Soldado. O wiele mniej, bo zaledwie 3 miliony ma kosztować Valencię nowy snajper — Helder Postiga. Transfery obu zawodników mają się dokonać w ciągu najbliższych godzin.

Jeśli chodzi o Soldado, może zastanawiać fakt nad czym kluby pertraktują, jeżeli Tottenham chce wyłożyć kwotę zapisaną w klauzuli czyli 30 milionów euro. Sprawa nie rozbija się wcale o wspominane wcześniej luki prawne związane z różnicą opodatkowania transferu normalnego i z klauzulą, lecz sposobu rozłożenia zapłaty za zawodnika. Działacze z Londynu chcieliby spłacać transfer „Żołnierza” w ratach przez najbliższe 4 lata. Minimum na jakie chce się zgodzić Salvo to dwie raty po 15 milionów. Pomimo tak wielkich różnic już nawet hiszpańskie media nie ukrywają, że transfer Roberto jest bardzo bliski. Zawodnik trenuje z drużyną, ale nie grał w meczu z Milanem co pokazuje, że jego kariera w rodzinnym mieście dobiega końca.

Zarząd stawia także twarde warunki w negocjacjach z Espanyolem i Zaragozą. Zarówno za Postigę jak i Garcię, którzy są głównymi kandydatami do zapełnienia luki po Soldado Valencia chcę zapłacić maksimum 3 miliony. Mimo tego portugalski napastnik jest bardzo bliski przenosin na Mestalla.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte