Strona główna

„W poniedziałek złożę ofertę kupna klubu”

Zdzisław Lewicki | 25.11.2012; 17:59

Nowy właściciel?

Jak informuje internetowe wydanie „Las Provincias”, już jutro kostarykański biznesmen Mario Alvarado przedłoży ofertę kupna klubu. Czekają nas wielkie zmiany czy powtórka sprawy Dalport?

Wzmianki o potencjalnym nowym właścicielu pojawiły się w grudniu ubiegłego roku, mniej więcej kilka dni po rzekomym zawarciu porozumienia z Bankią. Kostarykański inwestor z angielskim kapitałem miał spłacić zobowiązania wobec banku oraz innych wierzycieli, przejąć akcję Fundacji, wybudować nowy stadion oraz wpompować do skarbca pół miliarda euro.

Miesiąc później miało dojść do spotkania przedstawicieli Bankii z osobami z otoczenia inwestora. Reakcje obu stron były pozytywne, zapowiadano rychłe przedstawienie planu finansowego, jednak sprawa ucichła.

Dziś temat powraca i zanosi się na to, że tym razem zyska znacznie większy rozgłos.

Mario Alvarado, czyli wspomniany inwestor, wespół z lokalnym (tj. walenckim) przedstawicielem Eduardo Jarque, obiecał złożyć w poniedziałek ofertę kupna klubu.

Projekt został całkowicie zaplanowany. Szczegóły ujawnię, gdy drużyna będzie nasza. Wierzymy, że konkrety padną w poniedziałek. Mógłbym powiedzieć więcej, jednak zaczekajmy na bardziej odpowiednią chwilę.

Wypowiedź Alvarado pochodzi z programu Julio Insy. Inwestor zapewnił ponadto, że rozmawiał, przynajmniej kilkakrotnie, z ludźmi związanymi z Bancają, jak i walenckimi władzami.

Co sądzisz o potencjalnym nabywcy klubowych akcji? Jesteśmy świadkami wyciągnięcia Valencii z dołka czy to tylko następna nieudana próba jej przejęcia? Wypowiedz się na forum.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Las Provincias