Strona główna

Valdez: "Przychodzę do wielkiego klubu"

Dominik Piechota | 17.08.2012; 13:07

Prezentacja Paragwajczyka

Nowy napastnik, Nelson Haedo Valdez, został oficjalnie zaprezentowany kibicom zgromadzonym na Estadio Mestalla. Prezentacja 28-latka odbyła się w towarzystwie Óscara Rubéna Valdeza, Braulio Vazqueza oraz Manuela Llorente.

Nelson Haedo Valdez przywitał się oficjalnie z sympatykami "Nietoperzy". Nowy napastnik Valencii został zaprezentowany fanom na Estadio Mestalla. Paragwajczyk stwierdził, że przybył do "wielkiego klubu" i zamierza zaoferować kibicom "najlepszą wersję swoich umiejętności".

Napastnik został wypożyczony na rok z Rubinu Kazań, jednak walencki klub posiada opcję wykupu piłkarza. Dla Nelsona jest to powrót do ligi hiszpańskiej, ponieważ w sezonie 2010/2011 występował w barwach Hérculesa Alicante.

Valdez przyznał, że w całym dniu prezentacji towarzyszyło mu wiele emocji i nerwów. Ostatecznie 28-latek wyraził ogromną wdzięczność nowemu klubowi, rodzinie, a także Rubinowi Kazań. Paragwajczyk podziękował władzom swojej byłej drużyny, ponieważ pomimo wielu trudności, zgodzili się na sfinalizowanie transferu.

Reprezentant Paragwaju jest wychowankiem Tembetary. W wieku 18 lat przeniósł się do Niemiec. Od 2001 roku był zawodnikiem Werderu Brema. Po pięcioletniej grze w bremeńskim klubie, przyszedł czas na czteroletni epizod w Borussii Dortmund. W 2010 roku Nelson przeniósł się do Hérculesa, a po roku trafił do rosyjskiego Rubinu Kazań.

Wielokrotny reprezentant swojego kraju jest już doświadczony w międzynarodowych bojach. W 58 meczach zdobył 12 bramek dla swojego kraju. Grał już na dwóch mundialach - w Niemczech w 2006 roku oraz w RPA w 2010 roku.

"Przychodzę tutaj z wielką chęcią gry, więc oby wszystko potoczyło się dobrze. Mam nadzieję, że zaoferuje temu klubowi wiele dobrego. Chciałbym zabłysnąć jak mój rodak, Carlos 'Lobo' Diarte, który zmarł w zeszłym roku" - powiedział Valdez.

Tradycyjnie prezentacji towarzyszyli prezydent oraz dyrektor sportowy klubu. Nowy nabytek był przyrównywany do innych Paragwajczyków, którzy kiedyś reprezentowali barwy Valencii. Na prezentacji wspominano zmarłego w zeszłym roku Carlosa Diarte - grał dla VCF w latach 1977-1979. Gościem imprezy był Rubén Óscar Valdez. Paragwajczyk występował w naszym klubie w latach 1971-1978, a w latach 1985-1986 był szkoleniowcem walenckiej drużyny.

Braulio Vazquez nie odmówił sobie komentarza na temat nowego napastnika: "Jest przykładem profesjonalisty, a także uwielbia wyzwania i konkurencję. Bardzo dobrze gra tyłem do bramki i dysponuje świetną szybkością. Możemy oczekiwać wiele z jego strony".

Nelson Haedo Valdez przeszedł testy medyczne bez najmniejszych problemów, a od nowego sezonu będzie występował w koszulce z numerem 16. W piątek 28-latek odbył premierowy trening z resztą zespołu pod wodzą Mauricio Pellegrino.

Zdjęcia z prezentacji:

I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X.

Kategoria: Ogólne | Źródło: SuperDeporte