Strona główna

Rozgrywki Primera Division opóźnione?

Krystian Porębski | 08.08.2012; 20:18

Kolejny spór klubów z władzami ligi

Trzynaście klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej zapowiedziało, że nie godzi się na warunki jakie przedstawiły im władze ligi. Kością niezgody tradycyjnie są pieniądze z praw telewizyjnych, a także kalendarz rozgrywek na sezon 2012/2013.

Klubami, które wyraziły sprzeciw są: Athletic Club, Atlético Madrid, Betis, Celta, Espanyol, Getafe, Granada, Mallorca, Osasuna, Rayo Vallecano, Real Sociedad, Sevilla i Zaragoza. Problemy poruszone przez owe kluby będą dyskutowane 14 sierpnia na specjalnie zwołanym spotkaniu z władzami ligii.

Zarzuty jakie stawiają włodarze klubów to przede wszystkim nie respektowanie praw większości drużyn ligowych. Kolejnym problemem jest fiasko rozmów z nadawcami - Mediapro i Canal Plus. Kluby domagają się natychmiastowych wypłat pieniędzy za prawa do transmisji. Oczywiście nadal zwraca się uwagę na gigantyczne dysproporcje w przydzielaniu pieniędzy z praw telewizyjnych.

Kolejnym postulatem tej dużej grupy, jest wprowadzenie konkretnych, sztywnych regulacji dotyczących ustalania kalendarza na sezon. Niektóre z klubów uważają się za pokrzywdzone - mecze będą się odbywać o bardzo późnych godzinach, bądź też np. w poniedziałek - tu największą dezaprobatę wyrażają działacze Atlético.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte