Strona główna

Emery: "Nie chcieliśmy Atlético"

Dominik Piechota | 06.04.2012; 16:07

Mister po awansie do półfinału

W czwartkowy wieczór Valencia dokonała remontady na Estadio Mestalla, pokonując 4:0 AZ Alkmaar i awansowała do półfinału Ligi Europy. Po spotkaniu wypowiedzi udzielił szczęśliwy szkoleniowiec "Nietoperzy" - Unai Emery.

"Pojedynek z Atlético Madryt będzie bardzo wymagający. Żaden z nas nie chciał się ze sobą spotkać. Nie chcieliśmy trafić na Atlético, a oni na nas. Faktem jest, że to będzie piękny pojedynek, bo stoimy na jednakowym poziomie. Pamiętamy ostatni mecz i tytuł naszych rywali. Prawda jest taka, że sędziowie nie odgwizdali w rewanżu karnego na Żigiciu i odpadliśmy w ćwierćfinale. Teraz spotykamy się ponownie i musimy wziąć rewanż, bo jesteśmy blisko tytułu" - szkoleniowiec odniósł się do rywalizacji z Atlético.

"Było widać u nas skuteczność w wielu akcjach. Ona dała nam zwycięstwo. Znakomicie trzymaliśmy linię obrony oraz odcinaliśmy rywali od piłek. Zawodnicy świetnie wspomagali defensywę. Grało nam się łatwiej na Mestalla" - skomentował wygrany rewanżowy pojedynek z AZ.

"Jestem bardzo zadowolony i podekscytowany możliwościami hiszpańskich drużyn, które awansowały do półfinałów europejskich pucharów. Pięciu półfinalistów doskonale świadczy o sile na arenie międzynarodowej. To dobry prognostyk dla hiszpańskiego futbolu i reprezentacji".

"Zespół nie radził sobie w lidze i teraz czeka nas trudna rywalizacja z konkurencją. Musimy przerwać tą niemoc. Będziemy walczyć we wszystkich rozgrywkach, aż do końca sezonu" - zakończył Unai.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Superdeporte