Strona główna

Whelan: "Nie mamy nic do stracenia"

Szymon Witt | 16.02.2012; 11:55

"Dobrze, że nie jesteśmy faworytami"

Glenn Whelan wierzy, że Stoke City może po raz kolejny zadziwić piłkarską Europę i wyeliminować Valencię z europejskich rozgrywek.

Chociaż osiągnięć Stoke City i Valencii w pucharowych rozgrywkach nie da się nijak porównać, reprezentant Irlandii ma nadzieję na pomyślne dla jego drużyny rozstrzygnięcie rywalizacji z „Nietoperzami”.

„W lecie absolutnie nikt nie dawał nam szansy na przejście kwalifikacji, a później na wyjście z grupy, więc podejdziemy do tego meczu z wiarą, że możemy przebrnąć także przez to” – powiedział rozgrywający „Garncarzy”.

„Wiemy, że to będzie niewiarygodnie trudne, ponieważ Valencia to klasowa drużyna z wielkimi tradycjami, fantastyczną historią i wspaniałymi graczami. Jednak jeśli podejdziemy do spotkania myśląc o tym, nie zagramy dobrze”.

„W tym sezonie zaszokowaliśmy niektórych naszymi występami w Europie, więc nie ma żadnego powodu, byśmy nie kontynuowali tego w starciu z Valencią. Nie jesteśmy faworytami, ale dla nas to dobrze – nie mamy nic do stracenia”.

„Ostatnio w Premier League nie graliśmy zbyt dobrze, co było rozczarowujące, jednak teraz mamy przerwę od ligi i – jak dobrze pójdzie – możemy naładować się dobrą energią do końca sezonu”.

„To będzie wspaniała okazja dla wszystkich: naszych piłkarzy, kibiców i wszystkich związanych z klubem. Przez ostatnich 20, 30 lat nie mieliśmy zbyt wielu takich nocy, więc jest to dla nas ekscytujące” – zakończył Whelan.

Czytaj także:

Stoke City - kwintesencja wyspiarskiego stylu

"Możliwość gry z Valencią była warta zachodu"

Fuller: "Modliliśmy się o Valencię"

Kategoria: Wywiady | Źródło: stokecityfc.com