Strona główna

Jonathan Viera przymierzany do składu

Dominik Piechota | 11.02.2012; 11:53

Następca Aimara i Silvy?

Braulio Vázquez przyznał ostatnio w jednym z wywiadów, że klub jest zainteresowany sprowadzeniem Jonathana Viery. 22-latek występujący w UD Las Palmas zwrócił na siebie uwagę doskonałymi występami w Segunda División.

Koordynator sekretariatu technicznego wyznał w wywiadzie dla jednej z gazet w Las Palmas, że ostatnio oczarował go Jonathan Viera. Sztab Valencii obserwuje Hiszpana od dłuższego czasu, ale dotychczas nie słychać było o żadnych działaniach transferowych. Zarząd planuje poważnie przeanalizować zatrudnienie piłkarza, bo dostrzega w jego grze wiele atutów i zalet.

Jonathan Viera urodził się w Las Palmas. Kanaryjczyk jest wychowankiem drużyny UD Las Palmas. Dwa sezony temu kapitalne występy w drużynie rezerw pozwoliły przebić mu się do pierwszej drużyny. Obecnie 22-latek jest kluczową postacią w zespole Juana Manuela Rodrigueza. Viera jest niesamowicie wszechstronnym piłkarzem. Najczęściej występuje jako cofnięty napastnik, lecz nie jest stale przywiązany do swojej pozycji. Jonathan z powodzeniem występował także jako napastnik, skrzydłowy lub ofensywnie usposobiony środkowy pomocnik. Najlepiej jego pozycję może scharakteryzować określenie mediapunta.

Kanaryjczykowi kontrakt kończy się w czerwcu 2013 roku, a klauzula odstępnego wynosi 6 milionów euro. Latem blisko sprowadzenia piłkarza była Granada CF, która oferowała zaledwie 1,5 miliona euro. Można spodziewać się, że przypuszczalne kupno napastnika nie obciąży w większy sposób klubowej kasy. Rozgrywającego cechuje znakomita szybkość, prostopadłe podania oraz przegląd pola. Piłkarz nie jest przywiązany do środkowej strefy, lecz aktywnie uczestniczy w grze każdej formacji. Viera zasłynął w bieżącym sezonie z kilku spektakularnych asyst oraz strzelenia 7 goli.

Ciekawostką jest podobieństwo Hiszpana do byłych rozgrywających Valencii CF. Jonathan przypomina stylem gry Davida Silvę oraz Pablo Aimara, czyli zawodników, którzy kiedyś zasłynęli w klubie ze swojej znakomitej gry. Viera, podobnie jak Silva jest Kanaryjczykiem. Obaj urodzili się na tej samej wyspie - Gran Canaria. Kolejnym zaskakującym faktem są warunki fizyczne zawodnika. Hiszpan ma 170 cm wzrostu oraz waży około 62 kg. Wręcz identyczne warunki posiada były zawodnik "Nietoperzy" Pablo Aimar. Jeżeli Jonathan Viera prezentuje również podobne umiejętności jak jego starsi koledzy, to zarząd powinien poważnie zastanowić się nad zakupem 22-latka.

Kompilacja występów Viery w obecnym sezonie

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte