Strona główna

Carlos Sánchez obserwowany

Dominik Piechota | 10.02.2012; 01:21

Kolejny nabytek z ligi francuskiej?

Następnym z potencjalnych wzmocnień w letnim okienku transferowym może zostać Carlos Sánchez. 26-latek występuje na pozycji środkowego pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy francuskiego Valenciennes FC.

Valencia stale poszukuje środkowego pomocnika o defensywnym usposobieniu, ponieważ Mehmet Topal znajduje się w słabszej dyspozycji, a David Albelda nie należy do najmłodszych zawodników zespołu. Jednym z obserwowanych pivotów jest Carlos Sánchez. Braulio Vázquez obserwował poczynania Kolumbijczyka podczas meczu pomiędzy Valenciennes FC a Girondins Bordeaux (1:2). Braulio był zadowolony z występu 26-latka i uznał, że jest bardzo interesującym zawodnikiem.

Głównym atutem przemawiającym za sprowadzeniem pomocnika jest jego kończący się kontrakt. 30 czerwca zawodnik kończy umowę z obecnym klubem, a już teraz może za darmo podpisać kontrakt z innym zespołem. Środkowy dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi (182 cm wzrostu) oraz jest świetnie przygotowany kondycyjnie. Carlosa cechuje duża siła, zaangażowanie oraz dobra gra obiema nogami.

Swoją karierę rozpoczął w Danubio, lecz debiut w dorosłym futbolu zaliczył dopiero w urugwajskim Club Atlético River Plate. Od 2007 roku występuje w lidze francuskiej, grając w Valenciennes FC. W bieżącym sezonie rozegrał 14 meczów i 6-krotnie został ukarany żółtą kartką.

Zawodnika zarządowi polecił również Adil Rami, który zna Kolumbijczyka z występów w Ligue 1. Zimą pomocnikiem zainteresowane było Udinese Calcio oraz Genoa CFC. Ostatecznie piłkarz zdecydował się pozostać w klubie i rozpatrzyć oferty dopiero w letnim okienku transferowym.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte