Strona główna

Szansa debiutu dla Portu

Dominik Piechota | 21.01.2012; 17:49

Dobra postawa Hiszpana nagrodzona

Niedzielne spotkanie z Osasuną Pampeluną może stać się historycznym dla Cristiána Portu. 19-latek został powołany na wyjazdowy mecz i ma szansę zadebiutować w pierwszej drużynie Valencii CF.

Pomocnik podzielił się swoimi wrażeniami związanymi z możliwością gry w pierwszej drużynie. "Jestem entuzjastycznie nastawiony. Powołanie do pierwszej drużyny jest iluzją. Grałem w spotkaniach przedsezonowych i to jest najlepsze, co może przeżyć młody piłkarz. Teraz najważniejsze jest zwycięstwo w Pampelunie" - powiedział dziennikarzom Hiszpan.

Portu zazwyczaj występuje jako środkowy pomocnik. Jest defensywnie usposobionym zawodnikiem, lecz nie ogranicza się tylko do obrony. Jego atutami są także technika i kreatywność.

Młody zawodnik jest kluczową postacią w zespole rezerw - Valencii Mestalla. W obecnym sezonie wystąpił już w 17 spotkaniach, a 15 z nich rozegrał w pełnym wymiarze czasowym. Cristián zdobył 1 bramkę, a także 5-krotnie był karany żółtymi kartkami. Nie ulega wątpliwości, że obok Bernata oraz Paco Alcácera jest to filar zespołu Sergio Ventosy. Dostrzegł to także Unai Emery. Powołanie na mecz Liga BBVA jest uświetnieniem dobrego sezonu 19-latka.

Rozgrywający miał już okazję wziąć udział w przygotowaniach przedsezonowych z pierwszą drużyną. Portu wystąpił w 5 sparingach, lecz jeszcze nigdy nie grał w oficjalnym spotkaniu Valencii. Podczas okresu przygotowawczego Hiszpan zagrał w pierwszej jedenastce przeciwko Rapidowi Wiedeń, lecz został zmieniony po pierwszej połowie. Christián zaliczył także kilkudziesięciominutowy epizod w pojedynkach z Hamburgerem SV, Sportingiem Lizbona, Leicesterem City F.C. oraz PSV Eindhoven.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte