Strona główna

Emery: „Czekamy na mecz z Sevillą”

Bartłomiej Płonka | 23.12.2011; 20:47

Mister o Copa del Rey

Piłkarze Valencii bardzo udanie zakończyli rok 2011 wygrywając 4:0 z trzecioligowym Cádiz i awansowali do kolejnej rundy Copa del Rey. Następnego dnia rano rozlosowano pary 1/8 finału tych rozgrywek, Blanquinegros los przydzielił Sevillę. O tych wydarzeniach wypowiedział się szkoleniowiec walenckiego zespołu – Unai Emery.

„Jestem bardzo zadowolony ze swoich piłkarzy. Tym zwycięstwem przypieczętowaliśmy wyniki z całego roku. Niespodzianki w Copa del Rey zdarzają się co sezon. Byliśmy poinformowani o rezultatach (odpadli Atletico i Villarreal – przyp. red.) i nie chcieliśmy mieć kłopotów, dlatego wyszliśmy silnym składem, by wygrać pewnie i awansować dalej” – powiedział Bask.

„Czekamy na mecz z Sevillą. Będzie to duże wyzwanie. W tym sezonie graliśmy już z tą ekipą na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, zdobycie punktów było bardzo blisko, ale jednak przegraliśmy” – mówił Unai. „Nietoperze” polegli we wrześniu z Los Nervionenses 0:1.

„Pamiętam jak mój zespół przegrał z Los Palanganas w pierwszym sezonie mojej pracy w Valencii. Była to bolesna porażka, bo bramkę na 1:2 straciliśmy w ostatnich sekundach meczu” – stwierdził trener Los Ches. Valencia wygrała wtedy spotkanie u siebie 3:2, ale w rewanżu poniosła porażkę 1:2 i pożegnała się z ówczesnym Pucharem Króla. W przypadku pokonania rywali piłkarze z Mestalla zagrają z Alcorcón lub Levante UD.

Na koniec Emery wypowiedział się na temat nowego stadionu Valencii. „To bardzo dobrze, że powstaje nowy stadion. Przez to będziemy starali się jeszcze bardziej utrzymywać dobry poziom sportu w mieście”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Superdeporte