Strona główna

Valencia vs. Málaga - zapowiedź

Dominik Piechota | 18.12.2011; 11:42

W poszukiwaniu przesilenia!

Kandydująca do miana trzeciej siły Hiszpanii Málaga CF podejmie w niedzielny wieczór drużynę piastującą ten tytuł od bardzo dawna. Będąca w dołku Valencia zmierzy się z naszpikowaną pieniędzmi i gwiazdami Málagą w hicie 17. kolejki Liga BBVA.

Odkąd pewien katarski szejk wykupił Málagę CF, oblicze klubu zupełnie się zmieniło. Większość historii Boquerones to błąkanie się po niższych klasach rozgrywkowych. Dopiero ponad dekadę temu zespół z Andaluzji wywalczył pierwszy historyczny awans do Primera División. Kilka lat później drużyna ponownie spadła do Segunda División i przez cały czas walczyła z okropnymi zadłużeniami. Przed czterema laty Málaga odzyskała miejsce w najwyższej hiszpańskiej klasie rozgrywkowej.

Ciągłe długi oraz zmiany zarządu nie pozwalały na normalne funkcjonowanie zespołu. Kompletny przełom w historii klubu nastąpił w poprzednim sezonie. Abdullah bin Nasser Al Thani, czyli katarski miliarder wykupił klub za 36 milionów euro. Jednocześnie postawił drużynie jasny cel - awans do Champions League. Przeminęły czasy, kiedy oglądaliśmy Málagę walczącą o byt w piłkarskim świecie. Dzisiaj możemy oglądać ją wypełnioną znanymi nazwiskami oraz walczącą o najwyższe cele. Przed zespołem Emery'ego niesamowicie trudne zadanie!

Podopieczni Manuela Pellegriniego szybko przebrnęli przez etap zgrywania się i jednoczenia zespołu, bo współpraca zawodników Málagi często wygląda iście precyzyjnie. Drużyna Málagi nie jest jednak doskonała. Ciężko utrzymać im stałą formę, bo wysoko wygrane mecze przeplatają porażkami z niżej notowanymi rywalami. Goście niedzielnego spotkania zajmują 6 pozycję w tabeli, lecz ich aspiracje sięgają jeszcze wyżej. Pojedynek z Valencią wyraźnie sprecyzuje ich możliwości i cele, bowiem zespół z Mestalla nawet bez formy jest u siebie trudnym przeciwnikiem.

Pojedynek będzie miał charakter sentymentalny, ponieważ w drużynie gości występują Joaquín Sánchez oraz Isco. Byli zawodnicy Los Ches odgrywają ważną rolę w swoim zespole. Joaquin zapisał się w historii Valencii bardzo mocno, bo był kluczową postacią przez kilka lat. Isco to raczej niespełniona nadzieja fanów Blanquinegros, która rozpaliła wszystkich swoim talentem, a później uciekła wprost do Andaluzji. Sam "Ximo" zapowiada, że przed tym spotkaniem wraca do niego mnóstwo wspomnień, ale wraz z pierwszym gwizdkiem nie będzie już żadnych sentymentów.

Drużyna z Estadio Mestalla jest w dołku. Od spotkania z londyńską Chelsea Valencia notuje widoczny regres. Nawet 3-ligowy Cádiz CF nie był zespołem, na którym można powetować sobie swoje ostatnie straty. Nadzieją dla Unaia Emery'ego może być powrót po kontuzji Guaity oraz Banegi. Pierwszy z nich przestał narzekać na dolegliwości i jest gotowy do ponownej rywalizacji o miejsce w bramce. Tymczasem Argentyńczyk zagrał w pucharowym spotkaniu zaledwie 10 minut, lecz zdążył zabłysnąć kilkoma kreatywnymi zagraniami. To właśnie Banega może być zawodnikiem, który weźmie ciężar odpowiedzialności za zespół na swoje barki. Jedno jest pewne - Los Ches potrzebują lidera, który pociągnie drużynę do zwycięstwa!

Wszystkie czynniki wskazują na ogromne emocje, a wyniku spotkania nie sposób wytypować. Świadczy o tym chociażby zeszłoroczny mecz pomiędzy oboma ekipami, kiedy Valencia zwyciężyła 4:3 po prawdziwym horrorze. Obie drużyny chcą zgarnąć tylko 3 punkty i ponownie wkupić się w łaski kibiców po ostatnich porażkach. Hit 17. kolejki Liga BBVA dostarczy większych emocji, niż niejeden film akcji, więc zachęcamy do bycia razem z "Nietoperzami" w pojedynku na Estadio Mestalla!

Mecz rozpocznie się o godzinie 21.30. Tradycyjnie zapraszamy wszystkich kibiców do dyskusji na naszym kanale IRC!

Wytypuj wynik spotkania na forum!

Kategoria: Ogólne | Źródło: