Strona główna

Zmiana trenera Mestallety

Dominik Piechota | 15.12.2011; 19:15

Vicente Mir zwolniony!

We wtorek Valencia CF ogłosiła zwolnienie dotychczasowego szkoleniowca Valencii Mestalla - Vicente Mira. Nowym trenerem został Sergio Ventosa, który wcześniej trenował zespół Juvenil A.

Drużyna rezerw spisuje się w obecnym sezonie wyjątkowo słabo. Młodzi Valencianistas okupują przedostatnią pozycję w tabeli 3. grupy Segunda División B. Podobnie jak pierwszy zespół Mestalleta przegrywała ostatnio z nisko notowanymi rywalami.

Zarząd zdecydował się na zmianę szkoleniowca. Vicente Mira zastąpił znany już w Valencii Sergio Ventosa. Nowy mister do tej pory prowadził zespół Juvenil A, w którym wcześniej także zastąpił Mira.

Zmiana na tym stanowisku jest zaskakująca, ponieważ dotychczasowy trener odnosił ze swoimi zespołami sukcesy. Vicente Mir w ubiegłym sezonie awansował do Segunda División B, lecz o jego zwolnieniu zadecydowały obecne wyniki. Zarząd zwolnienie Mira argumentuje złą atmosferą oraz brakiem harmonii między szkoleniowcem a zarządem.

Sergio Ventosa odbył już pierwsze treningi z drużyną. W ciągu tygodnia Valencia Mestalla rozegra towarzyskie spotkanie z CD Alcoyano, ale oficjalny debiut nowego trenera będzie miał miejsce w niedzielę. Wtedy Paco Alcácer i jego koledzy zmierzą się z Gandíą.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte