Strona główna

Typowa hiszpańska mañana...

Szymon Witt | Zdzisław Lewicki | 15.12.2011; 17:32

Bez oczekiwanego przebudzenia

Czyżby w przypadku drużyny z Estadio Mestalla należałoby coraz częściej używać terminu „kryzys”? Valencia w trzecim kolejnym meczu zaprezentowała się wręcz tragicznie, tym razem nie dając rady trzecioligowemu (sic!) Cádiz w rozgrywkach o Puchar Króla.

Unai Emery na spotkanie z Andaluzyjczykami wystawił na poły rezerwowy skład, lecz niejeden z „ławkowiczów” znalazłby miejsce w większości drużyn Primera División. Drużyna w składzie z takimi tuzami jak Adil Rami, David Albelda, Jonas, Pablo czy Aritz Aduriz, wręcz musi udowadniać swoją wyższość nad rywalem postrzeganym o kilka klas gorszym. Blanquinegros należy się nagana nie tylko za koszmarną indolencję strzelecką, lecz przede wszystkim za brak umiejętności zdominowania tak słabego przeciwnika!

Opisywanie przebiegu meczu byłoby prawdziwą katorgą, także wybaczcie, że ten element podaruję sobie z nieskrywaną przyjemnością. Wystarczy wspomnieć, że „Nietoperze” w przeciągu całego spotkania naprawdę rzadko gościli pod polem karnym gospodarzy, obrazu gry nie zmieniło nawet wejście najlepszego strzelca drużyny – Roberto Soldado. Z kolei Andaluzyjczycy nie mieli większych problemów z przebijaniem się przez szyki obronne podobno „trzeciej siły Primera División” i gdyby tylko wszędobylski Kabiru Akinsola był bardziej skuteczny, mogliby doprowadzić do prawdziwej sensacji.

Prawdopodobnie Los Ches w rewanżu na własnych śmieciach dosyć szybko rozstrzygną losy awansu do kolejnej rundy, lecz za postawę na Estadio Ramón de Carranza należy im się solidna bura. Piłkarze tej klasy nie powinni sobie pozwalać na tak jawne odrabianie pańszczyzny i kpienie sobie w żywe oczy z solidnie znerwicowanego po ostatnich niepowodzeniach valencianismo

Raport pomeczowy:

Cádiz CF 0:0 Valencia CF

Żółte kartki: Yuste, Góngora, De Coz – Rami, Mathieu

Cadiz CF: Gonzalo; De Coz, Murillo, Baquero, Góngora; H. Yuste, Caballero (77’ Dioni); Ferreiro (69’ Oscar), Diego (64’ Juanse), Ikechi; Akinsola.

Valencia CF: Guaita; Barragán, Rami, Dealbert, Jordi Alba; Albelda, Parejo; Pablo (67’ Mathieu), Jonas (60’ Soldado), Piatti; Aduriz (81’ Banega).

Sytuacja Valencii w Pucharze Króla

Wybierz piłkarza meczu (Dobre sobie...)

Mecz do pobrania (Tylko dla masochistów!)

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com | własne