Strona główna

Dealbert przedłuży kontrakt

Dominik Piechota | 09.12.2011; 19:12

Ángel zostanie na kolejne lata!

Zarząd klubu postanowił przedłużyć umowę z Ángelem Dealbertem. W ciągu najbliższych tygodni klub przedstawi agentowi zawodnika nową umowę. Przedłużenie kontraktu z obrońcą jest nagrodą za jego zaangażowanie oraz profesjonalizm.

Manuel Llorente, Braulio Vázquez i Unai Emery podjęli decyzję na temat składu defensorów w przyszłym sezonie. Władze klubu będą chciały zatrzymać w klubie Adila Ramiego oraz Victora Ruiza, którzy zapewniają spokój na środku obrony. Ricardo Costa najprawdopodobniej już w zimowym okienku zmieni otoczenie. Klub planuje sprzedać Portugalczyka oraz sprowadzić młodszego gracza na jego pozycję. Mister chciałby mieć w kadrze 4 środkowych obrońców, więc zarząd postanowił przedłużyć umowę z Dealbertem.

Władze klubu doceniły systematyczność, staranność oraz profesjonalne podejście do treningów Hiszpana. Szkoleniowiec Valencii sądzi, że Ángel bardzo ciężko pracował na miejsce w zespole, więc należy mu się nowa umowa. Kolejnym z atutów przedłużenia kontraktu z byłym zawodnikiem CD Castellón jest jego pensja, która w małym stopniu obciąża klubowy budżet.

28-latek był bardzo zadowolony z decyzji zarządu. Jego priorytetem było zostać w klubie, ponieważ panuje tutaj świetna atmosfera, a zespół jest zdolny do odnoszenia sukcesów. "Moim podstawowym celem było pozostanie w Walencji. Nowy kontrakt to dla mnie wielka duma. Teraz najważniejsza jest ciężka praca i koncentracja, musimy pokonać Betis, aby zapomnieć o odpadnięciu z Champions League" - skomentował ostatnie wydarzenia Dealbert.

Kontrakt środkowego obrońcy kończy się 30 czerwca 2013 roku, lecz klub zamierza przedłużyć umowę z zawodnikiem jeszcze w obecnym sezonie. W drużynie jego ciężka praca jest naprawdę szanowana. W bieżącym sezonie Ángel rozegrał zaledwie 3 spotkania. Wszystko jednak wskazuje na to, że teraz piłkarz otrzyma więcej szans na grę. Najbliższą okazję do zaprezentowania umiejętności defensor będzie miał w sobotnim spotkaniu z Realem Betis, gdzie zagra na środku obrony z Victorem Ruizem.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte