Strona główna

Rami ukarany czerwoną kartką

Arkadiusz Bryzik | 16.10.2011; 14:35

Pomeczowa sankcja

Jak się okazuje, strata punktów z Mallorcą wcale nie jest jedyną złą wiadomością z dnia wczorajszego. Zaraz po meczu, Adil Rami ukarany został czerwoną kartką za podważanie decyzji sędziego w dość nieprzyzwoitych słowach.

Przypomnijmy, że arbiter spotkania podyktował dyskusyjny rzut karny w ostatniej minucie meczu na korzyść gospodarzy. Jedenastka została zamieniona na bramkę i ostatecznie Valencia musiała pogodzić się ze stratą punktów.

Wybitnie niezadowolony z decyzji sędziego był Adil Rami, który nie omieszkał arbitrowi skrupulatnie wyliczyć błędów, które popełnił na przestrzeni całego spotkania.

Arbiter początkowo ostrzegł Francuza pokazując mu żółty kartonik. Rami jednak napierał nadal i w dość nieprzyzwoitych słowach postanowił wyjawić sędziemu jeszcze dobitniej, co myśli o nim i o poziomie jego sędziowania. W takiej sytuacji panu Romero nie pozostało nic innego, jak wyciągnąć czerwoną kartkę i pokazać ją krewkiemu Francuzowi.

W raporcie pomeczowym sędzia odnotował, że Rami użył zwrotu "Tu puta madre!", którego z wiadomych względów nie możemy przetłumaczyć.

Za obrazę arbitra grozi kara od 2 do 4 spotkań. Dla Ramiego jest to jednak pierwsze wykroczenie w Hiszpanii, dlatego klub liczy na najłagodniejszy wymiar kary. Dodajmy, że w meczu z Barceloną do podobnego incydentu doszło z udziałem Jordiego Alby i arbitra liniowego. Młody obrońca ukarany został na 2 mecze.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte