Strona główna

Powołani na Sporting Gijón

Kamil Guziak | 16.09.2011; 16:35

Barragán z szansą na debiut

Unai Emery podał dzisiaj nazwiska 19 zawodników, którzy w dniu jutrzejszym pojadą do Gijón, gdzie w ramach 4. kolejki ligowej zmierzą się z miejscowym Sportingiem. Wśród powołanych zabrakło m.in. Miguela oraz Parejo, a szansę debiutu być może otrzyma Barragán.

Lista, jaką podał Mister nie uwzględnia kilku zawodników, m.in Miguela Brito i Daniego Parejo, którzy wzięli udział we wtorkowym spotkaniu z KRC Genk. Pewne jest także, że w jutrzejszym meczu nie zagra Topal, który co prawda rozegrał pełne spotkanie, ale boisko opuszczał z grymasem bólu. Wstępne diagnozy mówią o kontuzji barku. Środek obrony wygląda na tyle imponująco, że w kadrze meczowej po raz kolejny zabrakło miejsca dla Ricardo Costy i Ángela Dealberta. "Kadra liczy obecnie 25 graczy, jednak nie wszyscy są dostępni. Do Gijón wybierze się 19 z nich, a 11 na pewno zagra. Po dzisiejszym treningu musiałem zrezygnować z sześciu zawodników" - powiedział Emery.

Pytany na konferencji prasowej o nieobecność dobrze spisującego się Miguela trener powiedział, że należy mu się odpoczynek: "Miguel rozegrał dwa ostatnie spotkania w pełnym wymiarze czasowym, dlatego potrzebuje przerwy. Tym bardziej, że czekają nas kolejne dwa mecze w przyszłym tygodniu". Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Banegi, którego zastąpić może Tino Costa, jednak w obliczu urazu Topala niewykluczone jest, że obaj zawodnicy zagrają na środku pomocy.

Szansę występu w jutrzejszym spotkaniu mają zawodnicy, którym Emery dał odpocząć w meczu z KRC Genk. Do kadry wracają zatem wspomniany Tino Costa, Jonas Gonçalves oraz Bruno Saltor. Swoją szansę na debiut w drużynie Valencii być może otrzyma prawy defensor - Antonio Barragán. "Bruno jest gotowy do gry, mógł wystąpić już we wtorek, jednak nie chcieliśmy ryzykować" - powiedział Emery, który jednak nie chciał deklarować, kto zagra na pozycji prawego obrońcy. "Bruno może grać, ale również Barragán jest gotowy. Dopiero jutro zdecyduję, który z nich wystąpi, choć na chwilę obecną bliżej gry jest Antonio".

Pełna lista powołanych na Sporting Gijón:

Bramkarze: Guaita, Diego Alves

Obrońcy: Barragán, Bruno, Víctor Ruiz, Rami, Maduro, Mathieu, Jordi Alba

Pomocnicy: Albelda, Éver, Tino Costa, Pablo, Feghouli, Piatti

Napastnicy: Canales, Jonas, Soldado, Aduriz

Kategoria: Składy | Źródło: Superdeporte