Strona główna

Tino z francuskim obywatelstwem

Piotr Świca | 04.09.2011; 12:33

Formalności w końcu załatwione

Tino Costa już jakiś czas temu złożył wniosek o przyznanie mu francuskiego paszportu. Piłkarz spędził na terenie Francji łącznie osiem lat - dwa na Gwadelupie, pozostałe sześć na kontynencie, głównie jako gracz Montpellier. Oznacza to, że zwalnia się miejsce w kadrze dla gracza spoza Unii Europejskiej.

Oczekiwanie gracza spowodowane było prawdopodobnie wciąż pojawiającymi się trudnościami biurokratycznymi. Costa wybierze się w niedługim czasie do prefektury Béziers, gdzie dopełni wszelkich formalności, a przede wszystkim złoży przysięgę na wierność Konstytucji Republiki Francuskiej. Pomimo otrzymania obywatelstwa, na paszport będzie jeszcze musiał poczekać.

Pomimo tego, że Tino rozegrał jeden mecz w reprezentacji Argentyny, drzwi do kadry Francji nie są zamknięte. Spotkanie dla drużyny Ameryki Południowej było bowiem tylko meczem towarzyskim (przeciwko Nigerii) i dopóki pomocnik nie wyjdzie na murawę na chociaż minutę spotkania oficjalnego, może jeszcze dokonać wyboru między dwoma reprezentacjami.

W Valencii zostało w ten sposób dwóch zawodników spoza Unii Europejskiej - Éver Banega oraz Jonas Gonçalves.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte