Strona główna

Guaita: "Muszę walczyć o pierwszy skład"

Arkadiusz Bryzik | 23.01.2011; 20:08

Kilka słów od młodego bramkarza

Vicente Guaita we wczorajszym pojedynku z Malagą po raz kolejny pokazał swoje umiejętności. Już w pierwszej minucie udało mu się powstrzymać Julio Baptistę. Jak twierdzi, obecnie nie czuje presji i chce po prostu grać. Zaznaczył również, że będzie ciężko trenował, by zostać w Valencii.

"Najwidoczniej dobrze się rozgrzałem i byłem przygotowany do meczu" - takimi słowami odpowiedział Guaita na pytanie o interwencję z początku spotkania, kiedy to w fantastyczny sposób uratował Valencię przed stratą bramki. Jak sam zauważył "mógł to być kluczowy moment spotkania".

Zapytany o rzekomy transfer Diego Alvesa stwierdził, że "klub wie co dobre. Mi pozostaje jedynie ciężko trenować, by móc zostać w zespole. Jeśli trener uważa, że Alves lub Cesar są lepsi ode mnie, to będą grali. Ja muszę pracować, by osiągnąć mój cel".

Guaita odniósł się również do bramki Julio Baptisty. Bramki, która doprowadziła do sensacyjnego remisu w 80 minucie. "To dziwna sytuacja. Staraliśmy się zdobyć bramkę na 4:2, jednocześnie graliśmy uważnie w defensywie, by bramki nie stracić. Wyszło jednak zupełnie inaczej. Najważniejsze jednak jest to, że udało nam się odwrócić losy spotkania".

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte