Strona główna

Cel - trzecie miejsce

Łukasz Kwiatek | 15.01.2011; 13:13

Llorente i Braulio spotkali się z Emerym

W czwartek rano w Miasteczku Sportowym w Paternie prezydent Manuel Llorente i koordynator sekretariatu technicznego Braulio Vazquez ustalili z trenerem Unaiem Emerym i jego asystentami cel Valencii w sezonie 2010/11 - zajęcie trzeciego miejsce w lidze.

Trzecie miejsce gwarantuje start w fazie grupowej Ligi Mistrzów, z pominięciem niebezpiecznych eliminacji. Dla znajdującej się w opłakanym stanie finansowym Valencii występ w przyszłorocznej edycji Champions League jest sprawą najważniejszą.

Llorente i Braulio przyjęli z rozczarowaniem przegraną rywalizację z Villarrealem w Pucharze Króla, ale wydają się zadowoleni z występów klubu w lidze. Prześcignięcie lokalnych rywali w ligowej tabeli możliwe będzie już w ten weekend, w ostatniej kolejce pierwszej rundy, w przypadku zwycięstwa Valencii nad Deportivo i stracie punktów Villarrealu w meczu z Osasuną. Aktualnie Valencię i Villarreal dzielą dwa punkty.

Sprawozdanie ze stanu zdrowia i wytrzymałości fizycznej zawodników zdawali asystenci Emery'ego - doktor Candel i Julen Masach, trener odpowiedzialny za przygotowanie kondycyjne. Obydwaj zapewniali, że brak meczów w środku tygodnia zaprocentuje lepszymi wynikami w lidze. Zwierzchnicy Emery'ego zainteresowali się również stanem zdrowia dwóch filarów drużyny - Cesara Sancheza i Davida Albeldy.

Podczas zebrania rozmawiano jedynie o teraźniejszości, nie o transferach ani ewentualnym przedłużeniu upływającego w czerwcu kontraktu Emery'ego.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Supedeporte