Strona główna

2011, rok nowego Mestalla

Zdzisław Lewicki | 27.12.2010; 13:38

Prezydent składa obietnicę

W wywiadzie udzielonym dla oficjalnego serwisu internetowego Valencii prezydent klubu z zadowoleniem wypowiedział się o obecnej sytuacji drużyny. Llorente ujawnił, że prawdopodobnie już w przyszłym roku zostaną wznowione prace przy budowie nowego stadionu.

Jako najważniejsze zadanie nadchodzącego roku, Manuel Llorente wyznaczył powrót do robót przy Alei Kortezów, gdzie powstanie nowy obiekt należący do Valencii. Klub ze stolicy Lewantu od paru lat bezskutecznie usiłuje znaleźć kupca na stare Mestalla, jednak kryzys ekonomiczny, jak i w branży budowlanej znacznie utrudnia sprawę.

Dziennik Las Provincias sugeruje, że jeśli nie uda się sprzedać parceli Estadio Mestalla po zadowalającej cenie (tj. przynajmniej 300 milionów euro), stadion może zostać przekazany Bancaji. Największy walencki bank miałby w zamian umorzyć zobowiązania klubu, sięgające 240 milionów euro. Kwota ta stanowi większość zadłużenia Valencii, która co roku musi płacić Bancaji kilkanaście milionów odsetek. Pieniądze na wznowienie budowy nowego Mestalla miałyby wpłynąć z zaciągnięcia nowej pożyczki.

Kategoria: Ogólne | Źródło: LP | NS