Strona główna

Zaskakujące wieści z Hiszpanii

Lolek | 04.10.2010; 11:21

Los uśmiechnął się do zawodników Valencii?

Niedawno dziennikarze Superdeporte wyliczyli, że ten sezon będzie pierwszym od 20 lat, kiedy w reprezentacji Hiszpanii nie będzie żadnego Valencianisty. Te wyliczenia mogły okazać się zbyt wczesne: istnieje bowiem prawdopodobieństwo, że do kadry aktualnych mistrzów Świata i Europy zawita co najmniej dwójka graczy Valencii.

Wszystko za sprawą kontuzji kilku graczy podstawowego składu. Vicente del Bosque zwołał dzisiaj rano specjalną naradę, która miała podać kandydatury na zastępców Torresa, Pedro oraz Navasa. Cała trójka walczy z urazami, które mogą wykluczyć ich ze zbliżających się meczów reprezentacji. Dlatego w meczach przeciwko Litwie i Szkocji w kadrze Hiszpanii może pojawić się Pablo i Soldado lub Aduriz, którzy zostali uwzględnieni przez szkoleniowca drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.

Pablo Hernandez ma w zasadzie zapewnione miejsce w kadrze. Del Bosque przekonał się do niego już rok temu, jednak teraz jego postawa imponuje selekcjonerowi jeszcze bardziej. Nie jest to jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale dziennikarze Superdeporte już teraz mówią o kolejnym występie Pablo w reprezentacji. Ostatni miał miejsce 18 listopada 2009 roku, ale od tamtego czasu Hiszpan nie dostał więcej szans.

Bardziej sensacyjnie brzmi kolejna informacja. Wobec kontuzji Torresa oraz leczonego urazu Güizy del Bosque musi wybrać kolejnego napastnika. Na celowniku znalazł się duet aktualnego lidera ligi hiszpańskiej, a więc Soldado- Aduriz. Wątpliwe, żeby obaj znaleźli się w kadrze, ale bardziej prawdopodobne jest pojawienie się w niej 29-letniego Baska, który nie miał jeszcze okazji przywdziać czerwonej koszulki. Szkoleniowiec Hiszpanii wolałby podobno widzieć jego niż Negredo. Konkurencja ze strony Fernando Llorente jest spora, jednak większy niepokój graczy Valencii z pewnością wzbudza brak wiary del Bosque w tę drużynę oraz jej piłkarzy. Czy w tym roku będziemy mogli obejrzeć jeszcze któregoś z Valencianistas w barwach narodowych Hiszpanii?

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte