Strona główna

"Jesteśmy lepsi - awansujemy!"

Kristobal | 30.09.2010; 12:44

Albelda pewien awansu

Pomocnik Valencii nie załamuje się po pierwszej porażce w tym sezonie. Pomimo środowej porażki z Manchesterem jest pewien awansu swojej ekipy do następnej rundy LM.

Wśród sympatyków Los Che panują mieszane uczucia po meczu z wicemistrzami Anglii. Bramka zdobyta przez Javiera Hernandeza w 85. minucie meczu sprawiła, że dorobek punktowy drużyny z Mestalla po tej kolejce nie powiększył się choćby o jedno oczko. Gdyby jednak pokusić się o telegraficzną ocenę postawy podopiecznych Alexa Fergusona, doskonale pasowałoby stwierdzenie „wynik lepszy od gry”, bowiem to Valencia była stroną przeważającą – zwłaszcza w drugiej połowie spotkania. Dlatego też gorycz porażki miesza się z umiarkowanym zadowoleniem. Mimo niekorzystnego rezultatu Nietoperze pokazały że stać je, nie tylko na nawiązanie równorzędnej walki z drużyną ze ścisłej światowej czołówki, ale wręcz momentami na narzucanie jej swojego stylu gry. Pozwala to spojrzeć z optymizmem na nadchodzące mecze.

Takiego samego zdania jest też David Albelda. Wyraża on zadowolenie z postawy lidera La Liga. W jego opinii o zwycięstwie zespołu z Old Trafford zdecydowało większe doświadczenie w rozgrywaniu tego typu spotkań. Weteran pozostaje jednak spokojny i zapewnia, że pomimo porażki Blanquinegros zmierzają we właściwym kierunku.

Albeda wierzy, że zaangażowanie całego zespołu oraz dyscyplina taktyczna zaowocują. „Najważniejsze to mieć założenia i realizować je. Jesteśmy na dobrej drodze. Przegraliśmy – zgoda, ale jestem optymistą.”

Były kapitan Valencii zdaje sobie sprawę, że o awansie zadecydują mecze z mistrzami Szkocji i Turcji. „Wszystkie (spotkania – przyp. red.) są ważne. Jeśli miałbym być szczery, to uważam, że na chwilę obecną jesteśmy lepsi niż Rangers i Bursaspor i awansujemy do następnej fazy.”

Kategoria: Wywiady | Źródło: Superdeporte