Dwoma napastnikami z Manchesterem?

Kristobal | 27.09.2010; 13:00

Spekulacje dotyczące ustawienia na mecz LM

Trener Valencii uważa, że system 4-2-3-1 jest bardziej intuicyjny dla jego piłkarzy, niż 4-4-2. Jednocześnie podkreśla, iż jest świadomy, że dzięki zaangażowaniu i pracy, jaką para napastników wykonuje w środku pola oraz przy liniach bocznych, ta różnica zanika.

W pierwszych 4 kolejkach sezonu Emery konsekwentnie realizował swoje przedsezonowe zapowiedzi dotyczące ustawiania zespołu w systemie 4-3-3 oraz 4-2-3-1. Do sobotniego meczu na Estadio Municipal El Molinón zakupieni w przerwie letniej Soldado i Aduriz przebywali na boisku jednocześnie zaledwie przez 34 minuty (w zremisowanym pojedynku z Atlético). Nieco ponad pół godziny wystarczyło jednak, by wywrzeć dobre wrażenie. Wejście El Guerrillero w drugiej połowie meczu przeciwko Rojiblancos znacząco ożywiło poczynania ofensywne Valencii. Zaowocowało to bramką na wagę punktu, którą zdobył jego partner z ataku. W meczu ze Sportingiem Emery zdecydował się posłać na boisko obu napastników od pierwszej minuty. Okazało się to słuszną decyzją – już po 10 minutach Los Che wygrywali 2:0. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, a w 61. minucie Aduriza zastąpił Chori Dominguez.

W ciągu 95 minut gry w systemie 4-4-2 Nietoperze strzeliły 3 bramki, zachowując przy tym czyste konto. Cieszyć powinny nie tylko same liczby, ale także styl gry prezentowany przez ekipę z Mestalla. Tworzy ona zagrożenie dla bramki przeciwników nie tylko po indywidualnych zagraniach Soldado i Aduriza, ale na skutek ich bardzo dobrej współpracy z pomocnikami – zwłaszcza tymi usposobionymi ofensywnie, jak Mata, Joaquin czy Pablo Hernandez.

Ankiety zamieszczone na stronie Superdeporte nie pozostawiają złudzeń, co do opinii kibiców. W zdecydowanej większości uważają oni, że Emery powinien dawać więcej okazji do gry duetowi Soldado-Aduriz, a środowe spotkanie w Lidze Mistrzów z Manchesterem United Valencia powinna rozpocząć w ustawieniu 4-4-2.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte