Strona główna

Costa: "Zawsze gram na 100%"

Nevan | 05.08.2010; 18:41

Tino chce wygrywać

Alberto Costa twierdzi, że zdaje sobie sprawę z poziomu ligi hiszpańskiej, ale uważa, że drużyna jest w stanie wywalczyć w tym roku jakieś trofeum. Zdaniem pomocnika, zespół będzie można oceniać, kiedy zaczną się tegoroczne rozgrywki.

"Kiedy zacznie się liga, będziemy w stanie powiedzieć na co nas stać w tym roku. Zdaję sobie sprawę, że będzie trudno, ale wszyscy tutaj mamy podobne zdanie. Jesteśmy w stanie coś wygrać w nadchodzącym sezonie" - oznajmił Tino.

Argentyńczyk przybył do Valencii na początku wakacji i jest zdania, że szybko zaaklimatyzuje się w zespole: "Zawsze staram się grać na 100%, nawet teraz - w pretemporadzie, mimo ciężkiego sezonu we Francji. Wydaje mi się, że szybko zrozumiem, na czym polega gra Valencii".

Zdaniem Costy, liga hiszpańska jest najlepsza na świecie: "Real i Barca to bardzo dobre zespoły, ale nie patrzymy na nich, jakby grali w innej lidze. Zawsze staram się grać najlepiej jak potrafię, nawet przeciwko tak wielkim zespołom".

Tino w przeciwieństwie do swojego rodaka - Evera Banegi - woli grać systemem 4-3-3. Tłumaczy to przede wszystkim przyzwyczajeniem z Francji, gdzie w barwach Montpelier grał przez dwa sezony w takim właśnie ustawieniu: "Przeciwko Marsylii graliśmy razem z Everem i muszę przyznać, że było to dla mnie komfortowe".

"Musimy znaleźć odpowiedni dla nas system gry i po cichu liczę, że następne mecze z Aston Villą i Manchesterem City będą najważniejsze. Dzięki nim zobaczymy, co może nas czekać w lidze, bo będą to wymagający przeciwnicy."

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte