Strona główna

Mata "zmęczony" rozmowami o kontrakcie

Dzidek | 03.08.2010; 18:22

Konferencja 22-latka

Mistrz świata dołączył dziś rano do reszty zawodników. Jak ma to w zwyczaju, nie czynił bezpośrednich zarzutów pod adresem klubu za brak poprawy warunków finansowych. Zamiast tego, wyraził lekkie niezadowolenie zaistniałą sytuacją.

Każdy piłkarz lubi czuć się doceniony. Klub nie chciał mojego odejścia i obiecał sporządzenie nowej umowy. Jak dotąd, nic takiego nie miało miejsca. To temat, o którym nie lubię zbyt dużo mówić i który się przedłuża. Chcę to zakończyć jak najszybciej.

Niezależnie od liczb, jestem zmęczony ciągłymi rozmowami o sprawie, która nie została rozwiązana. Chciałbym, aby już była.

Mimo to, Juan Mata powiedział, że czuje się szczęśliwy i podkreślił, że nigdy nie prosił klubu o nic, ale to Valencia wyszła z propozycją nowego kontraktu.

Hiszpan przyznał, że obecna sytuacja ekonomiczna nie jest najlepsza oraz trzeba uzgodnić pewne szczegóły odnośnie do terminu obowiązywania jego obecnego kontraktu - czy jest to 2012, czy 2013 rok. Nie uważa, aby ewentualna oferta Barcelony miała przyspieszyć rozmowy z klubem - Jeśli Barcelona złoży propozycję, to dlatego że interesuje ją jako piłkarz, lecz Valencia dała do zrozumienia, że chciałaby, abym został.

Kategoria: Wywiady | Źródło: lasprovincias