Al Hilal - Valencia 0:2

Dzidek | 26.07.2010; 12:07

Debiut Soldado, Tino i innych

Gole Jérémy'ego Mathieu i Roberto Soldado dały Nietoperzom wygraną nad arabskim Al Hilal w pierwszym spotkaniu po pożegnaniu Baraji, Villi i Silvy.

W swoim zwyczaju, Unai Emery wystawił w meczu sparingowym dwie różne jedenastki. Doszło do paru niespodzianek: młody pomocnik z Mestallety, Iván Rubío, wylądował na prawej stronie obrony, zaś Asier del Horno został ustawiony na środku defensywy; ani minuty nie zagrali m. in. Albelda i Joaquín.

I połowa: Moyà, Rubío, Navarro, Dealbert, Mathieu, Costa, Fernandes, Pablo, Isco, Vicente, Paco.

II połowa: César, Alexis, Maduro, del Horno, Alba, Topal, Banega, Feghouli, Domínguez, Ñíguez, Soldado.

Mecz nie był toczony w zawrotnym tempie. Gdyby nie dość przypadkowo zdobyte bramki, słaba skuteczność mistrza Arabii Saudyjskiej oraz postawa Moyi, wynik mógłby być inny.

To dopiero początek przygotowań, a sami piłkarze nie walczyli do upadłego o jak najlepszy wynik. Zanotowali za to mnóstwo niecelnych podań, które nie powinny się przydarzyć nawet podczas takich potyczek.

Rok temu Los Ches rozpoczęli pretemporadę od sukcesu w Hadze, gdzie pokonali miejscowe ADO 4:1. Wówczas nieobecny w niedzielę Urugwajczyk, Nacho González, wdał się w pyskówkę z Van Den Berghiem i zobaczył czerwoną kartkę. Éver Banega nieomal doprowadził do powtórki tamtego wydarzenia. W końcówce spotkania, chcąc zemścić się na rywalu za ostry wślizg, kopnął go z rozmysłem w plecy/kark. Gdyby takie wydarzenie miało miejsce w trakcie sezonu, Argentyńczyk mógłby zostać dyscyplinarnie zawieszony na co najmniej parę kolejek.

Na środę zaplanowano następny sparing, tym razem z NK Celje.

Obszerny skrót: VCF Video

Kategoria: Ogólne | Źródło: valenciacf.com