Strona główna

Costa w miejsce Silvy?

benji | 28.06.2010; 20:48

Tino już zdecydował

O zainteresowaniu tym piłkarzem wiadomo nie od dziś. Aberto 'Tino' Costa jest pierwszym na liście życzeń Unaia Emery'ego. Jedynym, co trzyma go wciąż w Montpellier jest cena, jakiej domaga się za swojego zawodnika prezydent francuskiego klubu.

Sam zawodnik jest już zdecydowany co do swojej przyszłości. "Zawsze marzyłem o grze w La Liga, tym bardziej w jednym z czołowych klubów tych rozgrywek" - można było usłyszeć z ust argentyńskiego pomocnika. "Chcę odejść, grać w Lidze Mistrzów. W Montpellier zawsze dawałem z siebie wszystko i nikt nie może mi nic zarzucić" - wyznał w rozmowie z L'Equipe. Z prasowych doniesień wynika, iż kwota, jaka może zadowolić Louisa Nicollina, prezydenta Montpellier, oscylować musi wokół 8 mln €. Kwoty takiej dotychczas zagwarantować nie potrafił Manuel Llorente, jednak teraz pomocna w tym ma być suma zainkasowana ze sprzedaży Davida Silvy do Manchesteru City.

Alberto Costa w orbicie zainteresowania Valencii jest już od dłuższego czasu. Niejednokrotnie wysłannicy klubu obserwowali jego grę na francuskich boiskach oceniając umiejętności pomocnika jako idealne dla zastąpienia Rubena Baraji. Według informacji prasowych zawodnik miał już okazję porozumieć się z Unaiem Emery, omawiając prawdopodobnie swoją rolę w drużynie. Jeżeli transfer dojdzie do skutku Costa będzie piątym zawodnikiem, który tego lata dołączy do ekipy Los Ches.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte