Strona główna

Klątwa czerwonej kartki

Nevan | 16.03.2010; 14:40

6 czerwonych kartek w 5 ostatnich meczach

W ostatnich pięciu pojedynkach, drużyna Valencii zebrała łącznie aż sześć czerwonych kartek. Do czerwonej kartki Evera Banegi z meczu Ligi Europejskiej, należy dodać kartki dla Maduro, Navarro, Alexisa, Marcheny i Miguela w potyczkach ligowych.

Statystyki są przerażające. Drużyna Emery'ego od pięciu spotkań nie jest w stanie skończyć spotkania w jedenastu. Zaczęło się od meczu z Getafe i czerwieni dla Alexisa. 28 lutego w meczu z Atletico kończyliśmy mecz w 9, bo kartki otrzymali najpierw Marchena, później Miguel. W następnym meczu z Racingiem karę indywidualną dostał David Navarro. Kolejne spotkanie, tym razem w LE, skończyło się odesłaniem do szatni Evera Banegi. Już wtedy Valencia miała na koncie 5 czerwonych kartek w zaledwie czterech pojedynkach.

W ubiegłą niedzielę Hedwiges Maduro otrzymał kolejny czerwony kartonik, tym samym sprawił, że drużyna Valencii jest na samym dnie klasyfikacji "fair-play".

Jeżeli trener nie zrobi nic, by zmienić dyscyplinę, Valencia będzie miała ciężki orzech do zgryzienia. Już teraz nie da się optymalnie ułożyć formacji defensywnej z powodu kontuzji (Mathieu) czy właśnie kartek (Maduro).

W najbliższy czwartek spotkanie z Werderem Brema w ramach rewanżu 1/8 Ligi Europejskiej. Jeżeli gra się nie zmieni, możemy spodziewać się kolejnych kar dla piłkarzy Valencii.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte