Strona główna

Tydzień na transfer Luisa Garcii.

Ulesław | 03.07.2007; 19:49
Jeśli Luis Garcia, to w tym tygodniu! - słowa te nie są bynajmniej buńczucznymi zapowiedziami nowego dyrektora sportowego klubu, ale oficjalnym stanowiskiem włodarzy Espanyolu, którzy podczas zebrania rady wykonawczej klubu, rozmawiali o składzie zespołu w przyszłym sezonie. I na przeprowadzenie ewentualnego transferu Luisa Garcii, wyznaczyli czas do przyszłego poniedziałku.

Bramkostrzelny napastnik Espanyolu od jakiegoś już czasu zajmuje jedną z czołowych lokat na liście życzeń Quique Floresa. Do niedawna wszelkie przejawy zainteresowania i nadzieje rozwiewano albo kategorycznym sprzeciwem transferu, albo podyktowaniem zbyt wygórowanej kwoty odstępnego. Obecnie, nieoficjalnie mówi się, że działacze Espanyolu oczekują kwoty wynoszącej 14 mln euro, czyli takiej, jaką Valencia, poważnie zainteresowana zakupem, jest w stanie na Garcię wydać.

Problemem może okazać się jednak... Villarreal. Po sprzedaży Forlana lokalni rywale Valencii szukają zastępcy urugwajskiego snajpera, i choć obecnie rozmawiają o transferze drugiego podstawowego napastnika Espanyolu - Raula Tamudo, nie wykluczone, że wobec jego klauzuli odejścia wynoszącej 24 mln euro, postarają się pozyskać niżej wycenionego i młodszego Luisa Garcię. Tym bardziej, że pierwsza oferta za Raula Tamudo, wynosząca 10 mln euro została z miejsca odrzucona, a działacze Espanyolu nie ukrywają, że jeśli mają sprzedać kogoś z dwójki napastników, chętniej pozbędą się Luisa Garcii.

Wobec takiego stanowiska władz Espanyolu, wydaje się, że negocjacje z Valencią nabiorą tempa, a agent Luisa Garcii już zapowiedział, że w najbliższym czasie przewiduje spotkanie z Miguelem Angelem Ruizem, odnośnie oferty indywidualnego kontraktu zawodnika...

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Las Provincias.