Strona główna

Miguel rekomenduje rodaka

sebol | 19.12.2009; 13:33

Ricardo Costa kolejnym celem?

Po zakontraktowaniu Alejandro Chori Domingueza, Valencia już myśli o kolejnych wzmocnieniach po okazyjnych cenach. Tym razem z grona tych, których kontrakty wkrótce wygasają, w orbicie zainteresowań Ches znalazł się Ricardo Costa.

Ricardo Costa jest Portugalczykiem, występuje na pozycji środkowego obrońcy i broni barw niemieckiego Wolfsburga. Skoro znalazł się na celowniku Valencii, można się domyślać, że jego kontrakt w najbliższym czasie dobiegnie końca - tak rzeczywiście jest, a stanie się to dokładnie 30 czerwca 2010.

Costę doskonale zna Miguel Brito. Obaj brali udział w Mundialu w 2006 roku. Prawy obrońca Valencii poleca go działaczom klubu: To dobry gracz, może nie jest tu szerzej znany, ale posiada umiejętności, by zagrać w Valencii - komplementuje kolegę Miguel.

Na zielone światło dla transferu można liczyć ze strony Manuela Llorente, jak pewnie i dla każdego darmowego wzmocnienia. Kierownictwo sportowe, mimo sporej konkurencji na pozycji centralnego obrońcy, chciałoby sprowadzić jeszcze jednego stopera. Gomez i spółka mają rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami, jednakże Ricardo Costa w tej chwili wydaje się najpoważniejszym kandydatem do zasilenia szeregów Blanquinegros.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Superdeporte