Kolejna porażka Mestallety

Zibi | 11.12.2009; 21:47

Wszystko wraca do normy

Po wspaniałym meczu i zwycięstwie nad liderem tabeli wszyscy z optymizmem patrzyli na następną potyczkę drugiej drużyny Nietoperzy. Nikt nie przewidywał porażki, ale podopieczni Óscara Fernándeza ponownie zawiedli.

Valencia CF-Mestalla przegrała z 7 ekipą ligi, Orihuela, najmniejszym stosunkiem bramek – 0:1. Blanquinegros robili wszystko, by trafić do siatki rywali, lecz sztuka ta nie udała się ani razu, czego nie można powiedzieć o przeciwnikach. Przyjezdni, mimo że nie rozegrali dobrego spotkania, wyjeżdżają z Valencii z kompletem punktów.

Obie jedenastki nie zaprezentowały tego dnia wielkiego futbolu. Gra z obu stron charakteryzowała się niedokładnością i sporą nieporadnością. W pierwszej połowie najaktywniejszym zawodnikiem VCF był Joel, który często razem z ustawionym na środku Míchelem brał się za kreowanie gry. Z czasem optyczną przewagę zaczęli osiągać valencianistas, ale gospodarze nie potrafili sobie stworzyć żadnej klarownej okazji do zdobycia bramki.

W drugich 45 minutach obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku lepiej czuli się Nietoperze, starali się stwarzać podbramkowe sytuacje, lecz było to zdecydowanie za mało, aby zwyciężyć. Co nie udało się Mestallecie, powiodło się rywalom, którzy przy olbrzymiej dozie szczęścia wyszli na jednobramkowe prowadzenie. W 51 minucie nieatakowany przez nikogo Mekka oddał niesygnalizowany strzał zza pola karnego, czym zaskoczył Salvę. 0:1. Nie pomogły zmiany. Gospodarze nie zdołali odmienić losów spotkania, a goście z pewnością zadowolili się skromną wygraną.

Raport:

Valencia CF – Mestalla 0: Salva, Joel, Víctor (Morgado 81'), Borja, Lillo (Isco 61'), Carles, Olcina (Cases 68'), Miñano, Paco Alcacer, Míchel, Riau.

Orihuela CF 1: Ricardo, Ballester, Carmelo, quintana, Ripa, Navarro, Micro (Morillo 64'), Cervera, Meca, Rayo (Moraga 75'), Moncho (Fleky 70').

Gole: 0:1 Meca 51'.

Arbiter: Rebollo López (z kolegium sędziowskiego w Katalonii) ukarał Moncho i Flekiego z Orihueli.

Incydenty: Mecz z wysokości trybun obserwowali delegat socjalny drugiej drużyny, Salvador Gomar, dyrektor sportowy Valencii CF, Fernando Gómez Colomer obok dyrektora szkółki Javiera Cabello. Oprócz nich pojawili się byli piłkarze klubu ze stolicy Turii, Santiago Cañizares i Ruz, a także obecni zawodnicy David Silva oraz Miku.

Fotografie: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10