Strona główna

Historia Valencii w... komiksie

Rivv | 11.12.2009; 11:44

Z myślą o najmłodszych sympatykach drużyny

Akcja promocyjna Valencii CF trwa w najlepsze. Po zorganizowaniu kursu o historii Los Ches na walenckim uniwersytecie, teraz włodarze Nietoperzy wymyślili sposób dotarcia do najmłodszych kibiców. Sposobem tym ma być… komiks, przedstawiający najważniejsze wydarzenia w dziejach klubu.

W uroczystej prezentacji komiksu udział wzięły dzieci grające w juniorskich drużynach Valencii, a także zawodnicy pierwszego zespołu na czele z Davidem Villą, Davidem Albeldą, Rubenem Barają i Davidem Navarro. Zjawili się także byli wyśmienici zawodnicy Blanquinegros: Fernando Giner, Juan Sanchez, Waldo Machado, Voro Gonzalez i Ruben Valdez.

Obecny był również prezydent Valencii CF, Manuel Llorente w towarzystwie byłych głównodowodzących klubu: Jaime Ortiego i Pedro Cortesa. Nie zabrakło także prezesa Fundacio Valencia, Tarsilo Pilesa.

Scenariusz komiksu Amunt Valencia napisany został przez Roberta Sternera, natomiast za adaptację scenariusza, grafiki i ilustracji odpowiedzialny był Joan Fuster, przy współpracy z działami marketingu i komunikacji Valencii CF.

Komiks składa się ze 134 kolorowych stron. Podzielony jest na 12 rozdziałów, które przedstawiają historię klubu od momentu powstania w 1919 roku aż do dnia dzisiejszego.

W trakcie uroczystości głos zabrało kilku byłych zawodników Blanquinegros, takich jak Amadeo Carboni, Ricardo Arias, Roberto Gil, Paco Camarasa i Pepe Carrete, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas gry w biało-czarnych barwach.

Galeria zdjęć z uroczystej prezentacji komiksu: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Kategoria: Ogólne | Źródło: Superdeporte