Strona główna

Trener Valencii rozumie, że jutrzejsze starcie jest doskonałą okazją do pokazania charakteru oraz całej palety zalet zespołu ze stolicy Turii.

Bask pragnął podziękować osobom, które wybierają się na mecz do Madrytu z zamiarem wsparcia zespołu w tej niezwykle istotnej dla losów awansu do Champions League konfrontacji.

Vicente Calderón, czyli jeszcze ważniejszy mecz

„Niewątpliwie w tę niedzielę dojdzie do najważniejszej potyczki, każdy z nas ma tego świadomość. Jesteśmy dwoma podobnymi drużynami, równymi niemal pod każdym względem – to chyba aktualnie najlepsza definicja. Cel obu ekip jest dokładnie ten sam – zwycięstwo da jednemu z nich przewagę. Patrząc na dotychczasowe, też ważne pojedynki znajduję jeszcze jedną rzecz, która wyróżnia niedzielne spotkanie od reszty. W niedzielę nie liczy się nic innego niż wygrana – zagramy tak, by wygrać”.

Osobowość zespołu

„Najbliższe spotkanie wymaga odpowiedniego przygotowania mentalnego, by zagrać najlepiej jak potrafimy, dowieść niezwykłej osobowości tego zespołu. Także suma indywidualnych umiejętności decyduje o prawdziwej wartości drużyny. Ważne, aby właśnie ci poszczególni zawodnicy tworzyli zgrany kolektyw. Wszyscy oprócz oczywiście kontuzjowanych Vicente, Morettiego, Silvy i Fernandesa są w stanie zagrać. Takie same szanse ma David Albelda jak Hugo Viana. Wystąpią piłkarze, którzy są w najlepszej dyspozycji”.

Bez usprawiedliwień

„Drużyna musi być przygotowana na wypełnienie luk po nieobecnych piłkarzach, godnie ich zastępując. Braki w kadrze nie będą żadnym wytłumaczeniem. Grunt, że drużyna jest zmotywowana i pewnie radzi sobie zarówno w obronie, jak i w ataku. Broniąc skutecznie będziemy bardzo groźni w ofensywie”.

Ofensywne zdolności Rojiblancos

Mamy ogromny szacunek do Atlético Madryt począwszy od graczy po sztab szkoleniowy tego zespołu. Spójrzmy choćby na świetne statystyki strzeleckie, z jakich są z pewnością dumni: 27 bramek zdobył już Forlán, dalej 16 Agüero, 7 Simao, 6 Maxi. Trzeba przyznać, że osiągnęli w tym sezonie bardzo wysoki procent skuteczności. Musimy zagrać bezbłędnie z tyłu, o czym już wiemy i dyskutujemy. Jesteśmy w stanie to wykonać”.

Słabe strony w ekipie rywala

„Nie można opierać się tylko na takich spostrzeżeniach, ponieważ swych szans należy upatrywać w każdym elemencie gry. Czasem błąd przeciwnika mniej lub bardziej pomaga, to nie zależy od niczego. Drużyna wie jak powinna zagrać oraz bronić się w defensywie i im lepiej realizujesz wszystkie te założenia, tym na więcej pozwolić sobie możesz w ofensywie”.

Pozytywny bagaż przeciwników

„Wygrali 5 i przegrali 3 z ostatnich spotkań, co sprawia, iż są pewni swoich możliwości. Wykonują swą pracę dobrze, a domowa wygrana z Espanyolem, kiedy po pierwszej połowie wydawało się, że się nie podniosą, później doprowadziwszy do remisu aż w końcu do wygranej, tylko utwierdziła ich w tym przekonaniu. W szeregach tej drużyny znajdują się naprawdę wartościowi piłkarze. Wiemy to, musimy być skoncentrowani przez pełne 90 minut. Pokażemy swoją osobowość”.

Ponad 600 kibiców

„Zawsze obecność fanów wpływa w jakimś stopniu na piłkarzy. Dzięki dopingowi naszej wspaniałej publiczności za każdym razem motywujemy się jeszcze bardziej, wymagamy od siebie na boisku dużo więcej. Właśnie dlatego chciałbym teraz wszystkim tym, którzy wybierają się do Madrytu podziękować, gdyż oni na pewno zdają sobie sprawę, że cały stadion będzie po brzegi wypełniony sympatykami Atlético. Cieszę się, że nam pomogą”.

Kontynuacja ligowych zmagań

„Zachowaliśmy sporą dawkę energii specjalnie na ostatnie spotkania. Nie możemy oglądać się na naszych rywali, tylko wykorzystać formę, w jakiej obecnie jesteśmy. Wiemy, że zwycięstwo postawi nas w doskonałym położeniu, lecz należy zachować spokój.

Zaprezentować się z jak najlepszej strony

„Musimy zaprezentować wszystkie nasze walory oraz umiejętności piłkarskie. Poszukamy tego na Vicente Calderón, zwłaszcza, że mecz wyjazdowy robi różnicę”.

Kategoria: Wywiady | Źródło: valenciacf.com