Strona główna

Olsen wzmocni VCF Mestalla

Ediss | 30.12.2008; 22:16

Prowadzona przez Fernando Gomeza polityka transferowa polegająca na pozyskiwaniu młodych, dobrze rokujących na przyszłość zawodników za niewielkie sumy pieniędzy, przynosi skutki. Po zakontraktowaniu Thiago Carleto z Santosu, tym razem do Valencii dołączyć ma Dag Alexander Olsen. Zawodnik grający dotychczas w rezerwach Tottenhamu Hotspurs zgodził się związać z Valencią kontraktem opiewającym na 4,5 roku.

Zawodnik był już wcześniej obserwowany przez scautów Valencii, będąc jeszcze piłkarzem norweskiego SK Gjovik Lynn, jednak zdecydował się dołączyć do drużyny z Londynu. W barwach drugiego zespołu Tottenhamu rozegrał 22 spotkania w sezonie 2006/07, strzelając przy tym 7 goli. Niestety dalszy rozwój uniemożliwiła mu kontuzja, przez którą w obecnym sezonie był w stanie rozegrać jedynie 3 spotkania.

W związku z młodym wiekiem (Olsen ma dopiero 19 lat) Fernando Gomez zaproponował młodemu napastnikowi terminowanie w drugim zespole Valencii, jednak potencjał, jaki dostrzegają w Norwegu członkowie sztabu szkoleniowego, pozwala mieć nadzieję, że w trakcie obowiązującego go z Valencią kontraktu zostanie włączony do pierwszego zespołu.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Marca / własne