Strona główna
Valencia i chce, i nie chce kupić tego zawodnika. Dyrektor Sportowy daje 12 mln euro, ale trener nie bardzo widzi go w zespole. Ajax chce go sprzedać, ale ciągle oczekuje większych pieniędzy, zaś sam piłkarz chce grać w Valencii, nie zrażając się słowami swojego potencjalnego trenera... Zamieszanie wokół Wesleya Sneijdera sięga apogeum, nic więc dziwnego, że prasa hiszpańska ciągle typuje następców do gry w środku pola czwartego w tym sezonie zespołu Primera Division.

Powołując się na doniesienia Radio Nou, Las Provincias podało, iż widząc sytuację Valencii, która szuka wzmocnienia środka pola, chcąc pozyskać piłkarza, który byłby alternatywą dla Rubena Baraji czy Edu, którzy więcej czasu niż na boisku spędzają na rekonwalescencji, Enzo Maresca uznał, że czasy jego gry w Sevilli dobiegają właśnie końca, gdyż on sam może być tym, kogo poszukuje Quique Flores i polecił swojemu agentowi skontaktować się z zarządem Valencii, w celu przeprowadzenia transferu. Nadzieje byłego zawodnika m.in. Juventusu Turyn okazały się płonne, bowiem 27-letni Włoch nie zyskał uznania w oczach włodarzy Valencii i prośba rozpoczęcia negocjacji nie została przyjęta. Strzelec 3 bramek w tym sezonie, zawodnik który w barwach Sevilli wystąpił w 32 spotkaniach we wszystkich trzech rodzajach rozgrywek jest kolejnym już środkowym pomocnikiem łączonym z zespołem Valencii, który jednak do niego nie trafi.

Odnosząc się do spekulacji, odnośnie możliwego transferu Yaya Toure do Valencii, Las Provincias podało, że Valencia nie jest poważnie zainteresowana pozyskaniem tego dosyć młodego i niezbyt doświadczonego piłkarza na tak odpowiedzialną pozycję - rozgrywającego w zespole Quique Floresa. Chociaż reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w Monaco spisuje się znakomicie, gdzie zdobył 5 bramek w 27 spotkaniach, również nie trafi on do zespołu "Blanquinegros".

Wobec tak wielkiej liczby piłkarzy łączonych w pogłoskach z Valencią, i coraz to kolejnych dementowań tych pogłosek, wydaje się, że zarząd Valencii ciągle nie wie, kto mógłby być idealnym kandydatem na rozgrywającego w zespole w przyszłym sezonie. Transfer Sneijdera ciągle jest teoretycznie możliwy, jednak wobec oporu Quique Floresa i wygórowanych finansowych oczekiwań Ajaxu - mało prawdopodobny. Zapewne więc wielokrotnie jeszcze usłyszymy nazwiska kolejnych "murowanych" kandydatów do środka pola drużyny ze stolicy Levantu, jednak z potwierdzeniem tychże rewelacji przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze bardzo długo...

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Las Provincias