Strona główna

Villa i Silva nie są na sprzedaż

Ediss | 10.12.2008; 12:10

Kryzys ekonomiczny w Valencii wywołuje zaniepokojenie wśród wszystkich ludzi związanych z klubem, gdyż pierwszym pytaniem, jakie nasuwa się w tej sytuacji, jest: „Czy klub, aby zgromadzić potrzebną kwotę gotówki, będzie zmuszony sprzedać największe gwiazdy”?

Sytuacja zdaje się być dobrze wszystkim znana, gdyż już ubiegłego lata nazwiska Davida Villi oraz Silvy wymieniane były w kontekście zasilenia największych klubów Europy. Jednak tak wtedy, jak i teraz prezydent Valencii, Vicente Soriano zdaje się zdecydowanie zaprzeczać wszelkim pogłoskom mówiącym o rychłym odejściu gwiazd z zespołu.

Mimo, że problemy gospodarcze przybierają zaawansowaną skalę, nikt w klubie nie myśli, aby rozwiązywać je przy pomocy Villi oraz Silvy, którzy od ubiegłego lata stanowią sztandarowe role w projekcie Unai Emery’ego. Sprzedaż wymienionych zawodników jest o tyle nieopłacalna, gdyż gotówka uzyskana z transferu nie pozwoliłaby na uzyskanie płynności finansowej na dłuższa skalę a klub dodatkowo straciłby któregoś ze swoich liderów, więc Soriano nie dopuszcza do wiadomości, iż możliwa jest sprzedaż któregoś z nich w styczniowym okienku transferowym.

Oczywiście krążą pogłoski jakoby, któryś z zawodników miał opuścić klub, lecz żaden kontakt ani tym bardziej oficjalne oferty nie wpływają do klubu. Biorąc pod uwagę ten fakt, pogłoski o rychłym odejściu Villi do Manchesteru City (szejkowie są podobno w stanie zaoferować Valencii 70 mln euro, a samemu zawodnikowi pięcioletnią umowę na mocy, której zarabiałby 172 tys. euro tygodniowo) należy uznać za czyste spekulacje, zwłaszcza, że sam zawodnik nie myśli o wyjeździe i deklaruje ciągłą chęć gry w Valencii, przynajmniej do okresu letniego.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: As/własne