Strona główna

Wiceprezydent Valencii, Fernando Gomez Colomer, przygotował listę zawodników, którzy zimą mogliby stać się potencjalnymi kandydatami do gry na pozycji bramkarza. Sytuacja taka spowodowana została faktem, iż Timo Hildebrand postanowił zmienić barwy klubowe już w najbliższym okienku transferowym, które otworzone zostanie z dniem 1 stycznia a co za tym idzie Valencia potrzebować będzie trzeciego bramkarza. Wśród najpoważniejszych kandydatów wymienia się: Cesara Sancheza, Lopeza Vallejo oraz Dudu Awata(który był już wcześniej przymierzany do gry w barwach Ches).

Za każdym z kandydatów przemawiają pewne plusy, z których zdecydowanie najistotniejszym jest fakt, iż zakontraktowanie któregoś z wyżej wymienionych portero nie nadweręży zbytnio klubowej kasy. Włodarze o tyle nie chętnie chcą wydawać pieniądze na nowego bramkarza, gdyż ma on być jedynie wypełnieniem luki po Hildebrandzie oraz rozwiązaniem do końca obecnego sezonu. Jednak ewentualnie, od tego, jaki wynik sportowy Valencia osiągnie na koniec rozgrywek, będzie istniała opcja przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

Za kandydaturami Cesara i Awata przemawia także fakt, że żaden z nich nie gra w swoich klubach (odpowiednio Tottenhamie i Daportivo La Coruna), więc z tego punktu widzenia przyjście któregoś z nich jest bardziej prawdopodobne niż pozyskanie Lopeza Vallejo, który prawdopodobnie pozostanie w Realu Saragossa.

Jednak wzmocnienie pozycji bramkarza nie jest jedynym celem, jaki Gomez Colomer założył sobie na czas trwanie zimowego okienka transferowego. Otóż, ciągłym priorytetem pozostaje zakontraktowanie napastnika, którego profil również zależny będzie on osiągniętych wyników sportowych.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Super Deporte