Strona główna
Notujący znakomity start sezonu David Villa, dzięki swojej niezwykłej regularności w zdobywaniu goli, uzyskał najlepszy od trzydziestu lat stosunek strzelonych bramek do ilości występów w Primera Division. Piłkarzem, do którego wyczynu swoimi znakomitymi występami zbliżył się El Guaje jest sam Mario Kempes, żywa legenda zespołu „Nietoperzy”. El Matador w sezonie 77/78 (kiedy zdobywał swój drugi tytuł Pichichi, w barwach Ches strzelając 28 goli) po siedmiu spotkaniach zanotował na swoim koncie o jedno trafienie więcej niż obecnie David Villa, który zdołał „ustrzelić” 8 goli.

Obecny wyczyn El Guaje zdaje się być, jednak o tyle okazalszy od dokonania Kempesa, gdyż El Matador swoje osiągnięcie zrealizował już po czterech ligowych kolejkach ( 4 gole z Herculesem, 2 gole z Racingiem i Salamancą oraz jedno trafienie z Cadiz), a przez trzy kolejne spotkania nie potrafił wykazać się skutecznością, przy czym David Villa, zdobywa nie tylko bramki w rozgrywkach ligowych, lecz także w meczu o Superpuchar Hiszpanii oraz w rozgrywkach Pucharu UEFA.

Podobne osiągnięcie do tego Davida Villi stało się udziałem Waldo Machado w sezonie 66/67 oraz najlepszego strzelca wszechczasów w historii klubu, Edmundo Suareza „Mundo”, który w rozgrywkach 40/41 również w siedmiu spotkaniach zdobył 8 goli. Do dziś niedoścignionym osiągnięciem pozostaje jednak zdobycie przez Manuela Badenesa, 10 goli w rozgrywkach z lat 51/52.
Miejmy nadzieję, że prezentujący wyborną formę strzelecką David Villa, będzie miał okazję na stałe wpisać się w karty historii klubu poprawiając już w najbliższym spotkaniu rekord Badenesa.

Kategoria: Ogólne | Źródło: Super Deporte