Strona główna

David Silva: Czuję się dobrze

Dzidek | 13.10.2008; 19:13
Mistrz Europy David Silva jest zadowolony z postępów w leczeniu po operacji lewej kostki, jakiej poddał się 16 września i aby powrócić do zdrowia w pocie czoła pracuje od poniedziałku do soboty. Reprezentant Hiszpanii w wywiadzie udzielonym dla oficjalnej witryny Valencii zapewnia, że jest w dobrym nastroju. Stale notuję postępy w rekonwalescencji a ponadto zespół gra dobrze. Ściśle współpracuję z klubowymi lekarzami, to oni zadecydują kiedy będę mógł ponownie wybiec na boisko, mówił 22-latek.

To jeden z najcięższych urazów, jaki kiedykolwiek mi się przytrafił. Trzeba zachować cierpliwość i dopilnować, aby kostka była w pełni sprawna. W piłce nożnej takie kontuzje mogą się przytrafić, najistotniejsze jest to, abym się wyleczył.

Zespół radzi sobie znakomicie, wygrywa spotkania i co najważniejsze, znajduje się na czele ligowej tabeli. Na ocenę szans na zdobycie tytułu mistrzowskiego jest stanowczo za wcześnie. Mocnych ekip jest kilka, sezon jest długi, a poza tym wiele nieoczekiwanych rzeczy może się zdarzyć.

Zawsze jest ciężko powrócić do składu po dłuższej nieobecności. Póki co nie myślę o tym, skupiam się na leczeniu. Wszyscy piłkarze Valencii są na wysokim poziomie i mam nadzieję, że cały sezon będzie wyglądał tak jak jego początek. Najbliżsi rywale – Numancia Soria – miewają dobre spotkania, zwłaszcza na własnym terenie, jednak gramy na Mestalla i musimy wygrać.

Mecz Hiszpanii z Estonią nie był spacerkiem. Estończycy byli dobrze zorganizowani w obronie i ciężko było zdobyć pierwszego gola. Później, po trafieniu Villi Hiszpania przejęła kontrolę nad potyczką i bez większych problemów zwyciężyła.

Kategoria: Wywiady | Źródło: Valenciacf.es