Real Avila – VCF Mestalla 1:3

Dzidek | 25.05.2008; 21:36
VCF Mestalla pokonała na wyjeździe Real Avila 3:1 i jest o krok o awansu do dalszej fazy zmagań o miejsce w trzeciej lidze. Podopieczni Oscara Fernandeza nie dali przeciwnikom wielkich szans i dzięki dwóm bramkom Frana Sandazy i jednej Michela, rewanż na Mini Estadi w Paternie będzie już tylko formalnością.

W tygodniu poprzedzającym mecz Avilę nawiedziły obfite opady deszczu, wskutek czego murawa w kilku miejscach znacznie utrudniała szybką wymianę podań. Gospodarze przystąpili do spotkania niezwykle zdeterminowani, jednak spokojni i dobrze zorganizowani valencianistas szybko ostudzili zapał rywali. Mestalleta nie czekała na rozwój wypadków i sama przystąpiła do ataku, zwłaszcza dzięki postawie Olciny. Mniej więcej 10 minut po rozpoczęciu potyczki znowu zaczęło padać. Wkrótce świetną paradą popisał się Guaita, który wybronił pierwszy strzał oponentów. Główną rolę w pojedynku bezspornie przejął deszcz, który utrudniał wszelkie zagrania. Niemniej od około 15 minuty znaczną przewagę uzyskała VCF Mestalla. Dogodną sytuację po podaniu Sandazy miał Olcina, jednak tym razem na wysokości zadania stanął Felix, golkiper boiskowych adwersarzy. Tymczasem obrona blanquinegros prezentowała się pewnie i sprawnie. Postawy swoich kolegów w defensywie najwyraźniej pozazdrościli napastnicy, bowiem w 33. minucie gola numer 1 zdobył Sandaza, tuż po tym jak zza chmur wyłoniło się słońce.

Po wznowieniu piłkarze drugiej drużyny Los Ches zaprezentowali się znakomicie. Już w 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył Michel, w akcji ponownie swój udział miał Sandaza. Kwadrans później było już 3-0, a świetne zawody drugim golem okrasił Sandaza. Rozluźnieni valencianistas pozwolili jednak gospodarzom strzelić honorową bramkę, która daje cień szans na awans Realowi Avila.

Rewanż już za 7 dni, w niedzielę 1 czerwca o godzinie 12:00. Gospodarzem będzie tym razem VCF Mestalla.

Real Ávila: Félix, José María, Simón, Rui, Roberto, Jaime (Piru, min. 81), Raúl, Iván, Gustavo (Barrera, min. 56), Gonzalo (Valladolid, min. 56) i Joaquín.

VCF Mestalla: Guaita, Lillo, Jaume, Carlos David, Arturo, Carles, Ximo Navarro (Alex Vaquero, min. 79), Montoro (Cristian, min. 87), Sandaza (Belmonte, min. 84), Michel i Olcina.

Gole: 0-1 Sandaza (min. 33), 0-2 Michel (min. 48), 0-3 Sandaza (min. 63), 1-3 Joaquín (min. 93)

Kategoria: Ogólne | Źródło: Valenciacf.es