Strona główna

Bordalás vs. Gattuso

Wojciech Ciuraj | 20.11.2022; 19:50

Porównanie wyników

Przerwa wymuszona przez Mundial to dla wielu klubów czas podsumowań i analiz. Gennaro Gattuso wykorzystał ten okres by ponownie spotkać się z Peterem Limem i przedyskutować zimowe ruchy transferowe, a także postawę drużyny. Co ciekawe, mimo dobrej energii wokół projektu sportowego, Valencia Gattuso zdobywa mniej punktów niż Valencia Pepe Bordalása.

Włoski szkoleniowiec poprowadził drużynę "Nietoperzy" w 14 kolejkach ligowych. Jako, że Girona w ubiegłym sezonie występowała na zapleczu LaLigi, została wyłączona z wyliczeń. W przypadku sześciu spotkań, Gattuso powtórzył wyniki Bordalása, a niedawne zwycięstwo nad Betisem i remis z Sevillą to rezultaty, których nie udało się uzyskać Hiszpanowi. W meczach z Atletico, Rayo, Athleticiem Bilbao, Mallorcą i Elche, José Bordalás odniósł zwycięstwo, a także zaliczył cztery remisy, podczas gdy Gennaro Gattuso zanotował z tymi rywalami aż cztery porażki i remis.

Transformacja drużyny nie podlega żadnej dyskusji i styl preferowany przez Włocha podoba się zarówno Peterowi Limowi jak i kibicom. Nie można jednak oprzeć się wrażeniu, że "Nietoperze" powinny znajdować się wyżej w tabeli ligowej i Gattuso nie może spocząć na laurach. Najbliższą okazją do zdobycia trzech punktów będzie derbowe starcie z Villarrealem 31 grudnia.

Kategoria: Składy | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva