Strona główna

OFICJALNIE: Almeida zawodnikiem Valencii!

Wojciech Ciuraj | 27.08.2022; 01:40

Wzmocnienie środka pola

Valencia oficjalnie ogłosiła transfer nowego pomocnika - André Almeidy. 22-letni Portugalczyk dołącza do ekipy Los Ches w ramach transferu definitywnego z Vitorii Guimarães, stając się tym samym najdroższym nabytkiem letniego okienka transferowego.

Oficjalny komunikat Valencii CF

Valencia CF osiągnęła porozumienie z Vitorią Guimarães w kwestii transferu André Almeidy. Kontakt zawodnika będzie obowiązywał do 30 czerwca 2028 roku.

André Almeida (urodzony 30.05.2000 w Portugalii) rozpoczął swoją karierę w niższych kategoriach Vitória SC i w 2019 roku przebił się do seniorskiej kadry macierzystego klubu. Almeida reprezentował swój kraj w reprezentacji do lat 21 gdzie był ważnym elementem drużyny. Mimo młodego wieku rozegrał ponad 70 meczów w lidze portugalskiej.

André to wszechstronny, dobrze wyszkolony technicznie pomocnik z wizją gry. W zależności od planu taktycznego, może z powodzeniem występować na różnych pozycjach w środkowej strefie. Almeida jest uważany za jednego z najbardziej utalentowanych pomocników w Portugalii, a jego transfer jest odpowiedzią na potrzeby klubu.

Valencia zapłaciła za Almeidę 7.5 mln €, jednak kwota ta zostanie rozbita na pięć najbliższych lat, dzięki czemu nie nadwyręży klubowych finansów.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: valenciacf.com, fot. valenciacf.com