Strona główna

Almeida o krok od Valencii

Iwo Rubaszewski | 23.08.2022; 20:21

Transfer do linii pomocy

Valencia ruszyła do ofensywy transferowej. Po zakontraktowaniu Cenka Özkaçara Los Ches dopinają transfer portugalskiego pomocnika André Almeidy. Zawodnik ma trafić na Mestalla w ramach transferu definitywnego.

Almeida ma 22 lata i od samego początku swojej kariery występuje w Vitori Guimarães - zespole ze swojego rodzinnego miasta. Zazwyczaj jako „ósemka”, ale bywa też wystawiany wyżej, jako ofensywny pomocnik. Łącznie w barwach portugalskiego zespołu zagrał 90 razy; większość z tych występów (69) zanotował w sezonach 2020/2021 i 2021/2022, w których był ważną częścią zespołu. W zeszłym roku zadebiutował w reprezentacji Portugali do lat 21. Zawodnik jest uznawany za talent, interesowali się nim giganci portugalskiej piłki: Porto oraz Sporting, a także kluby z zagranicy takie jak Wolves czy Brighton.

Almeida podpisze pięciosezonowy kontrakt. Valencia zapłaci za niego około 7,5 mln €, kwota zostanie rozłożona na 5 rat wypłacanych rokrocznie przez 5 lat. Ratalne rozłożenie opłaty oraz relatywnie niska pensja Portugalczyka pozwoli klubowi bez problemów zmieścić się w ramach FFP. Operacja zakupu gracza odbyła się z udziałem Jorge Mendesa.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: SuperDeporte | ElDesmarque | PlazaDeportiva fot. SuperDeporte