Strona główna

Weah na radarze Valencii

Iwo Rubaszewski | 14.08.2022; 13:05

Nowa twarz w ataku?

Wskutek odejścia Gonçalo Guedesa Los Ches stracili wiele jakości w formacji ofensywnej. W celu wzmocnienia siły ognia Valencia zainteresowała się Timothym Weah, 22-letnim zawodnikiem Lille.

Syn legendarnego George'a Weah urodził się w Stanach Zjednoczonych, lecz już w wieku 14 lat trafił do Europy, by rozwijać się w zespołach juniorskich, a później młodzieżowych PSG. W dorosłym zespole paryżan wystąpił jednak ledwie 6 razy. W 2019 został wypożyczony do Celtiku, jednak Szkocji nie podbił. W barwach The Bhoys zagrał 17 razy, strzelił 4 gole i dołożył asystę. Kolejnym przystankiem w karierze Amerykanina stało się Lille, które wykupiło go z PSG za 10 mln €. Weah gra dla „Mastifów” do dziś. W zeszłym sezonie pojawił się na boisku 35 razy, strzelił 3 gole i zanotował 5 asyst. Reprezentant USA jest w stanie zagrać na większości pozycji w ofensywie. W minionych rozgrywkach występował głównie po prawej stronie, ale grał także po lewej i w centrum ataku.

Lille nie jest przekonane do pozbywania się napastnika. Spekuluje się jednak, że Valencia spróbuje pozyskać gracza i zaproponuje wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Jako że Weah posiada także francuskie obywatelstwo, to nie zajmowałby miejsca dla zawodników spoza UE.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: Super Deporte | ElDesmarque | fot. Super Deporte