Strona główna

Zwrot w sprawie Maxiego

Wojciech Ciuraj | 23.07.2022; 15:48

Urugwajczyk jednak odejdzie?

Mimo zapowiadanej wyprzedaży, wciąż żaden ważny gracz nie opuścił Valencii. Wiele wskazuje na to, że pierwszym sprzedanym zawodnikiem będzie Maxi Gómez, który choć kilkukrotnie deklarował chęć odbudowania swojego nazwiska na Mestalla, najprawdopodobniej zostanie wypchnięty przez klub ze względu na trudną sytuację finansową.

Przygoda Gómeza z Valencią nie ułożyła się tak, jakby tego chciał zarówno sam zawodnik jak i klub. O ile pierwsza kampania Urugwajczyka była jeszcze zadowalająca, bowiem zdobył 10 bramek w lidze, o tyle poprzedni sezon był w wykonaniu Maxiego absolutnie poniżej krytyki. Na słabą dyspozycję rosłego napastnika złożyło się wiele czynników: konflikty z trenerami, problemy z wagą, nieumiejętność wypracowywania sobie sytuacji strzeleckich czy wreszcie gwałtowny spadek jakości piłkarskiej całej drużyny, która rzadko dostarczała Gómezowi dobre podania.

Mimo wyraźnego dołku w karierze, Maxi nadal wzbudza zainteresowanie innych zespołów. Do walki o podpis Urugwajczyka miał się włączyć Real Sociedad i....Club Brugge. Belgowie zamierzają wzmocnić siłę rażenia, w związku z rychłą sprzedażą Charlesa De Ketelaere do Milanu. Ich oferta - 12 mln € + 3 mln zmiennych zainteresowała Valencię, która jednak woli się wstrzymać by poczekać na kontrpropozycje. Sam Gómez, również nie wydaje się być zdecydowany na przenosiny do Belgii. W związku z czym to Real Sociedad wydaje się faworytem do pozyskania Urugwajczyka.

Baskowie najprawdopodobniej sprzedadzą w tym okienku Alexandra Isaka, którym zainteresowany jest Real Madryt. Imanol Alguacil poprosił włodarzy swojego klubu o to by część pieniędzy uzyskanych z transferu Szweda wydać na Maxiego Gómeza. Jokin Aperribay - prezydent Realu Sociedad, osobiście zatelefonował w tej sprawie do Petera Lima, wiedząc, że Singapurczyk lubi tego typu gesty. Wiele wskazuje na to, że najbliższe dni przyniosą zwrot w negocjacjach i nieudany mariaż Gómeza z Valencią wkrótce dobiegnie końca.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: plazadeportiva, fot. plazadeportiva