Strona główna

Džeko nie dla Valencii?

Iwo Rubaszewski | 22.06.2022; 23:18

Co czeka Bośniaka?

Kilka dni temu hiszpańskie oraz włoskie media informowały, że Edin Džeko może dołączyć do Valencii. Przyszłość napastnika nie jest jednak jasna. Wbrew wcześniejszym doniesieniom, Bośniak może kontynuować karierę w Serie A.

W minionym sezonie Džeko występował w Interze Mediolan. W 49 spotkaniach w barwach Nerrazzuri zdobył 17 bramek i zaliczył 10 asyst. Mimo, że był ważnym ogniwem zespołu, może opuścić klub już po roku. Powodem jest prawdopodobny powrót na Romelu Lukaku na San Siro. Pojawienie się Belga sprawiłoby, że Bośniak oddaliłby się od pierwszego składu. Inter pozwoliłby mu odejść, by pozbyć się z listy płac jego pensji wynoszącej 5,5 mln €. Corriere Dello Sport informowało, że 36-latek zaoferował się Valencii.

Dziś sytuacja przedstawia się już zgoła inaczej. Włoski dziennikarz – Alfredo Pedulla – przekazał, że wykluczając niespodzianki, Džeko nie trafi do VCF. Piłkarz jest opcją dla Juventusu i sam preferuje właśnie ten kierunek. „Stara Dama” waha się w kwestii wyboru napastnika. Poza Bośniakiem bierze pod uwagę także kandydaturę Marko Arnautovica.

Kategoria: Spekulacje Transferowe | Źródło: AS | ElDesmarque | fot. ElDesmarque